| DoubleSwag a întrebat:

Sunt indragostita de un baiat rau,curvar si popular(stiti voi genul) si problema e ca din cauza lui am note mici, absente, pedepse peste pedepse si de factura la telefon numai zic:d incerc sa.l uit si reusesc vreo 2 zile apoi ma baga in seama si nu ma pot abtine sa nu raspund.Prieteni mei imi zic sa.l uit ca ma prosteste, ca e o influenta rea etc. oricum 'salivez' dupa el de 2 luni si el nu.si da seama, dar atunci cand vorbeste cu mine ma simt in al noualea cer nu stiu sa explic cat de bine ma simt.Voi ce credeti e mai bine sa.l uit sau sa incerc sa.l cuceresc in continuare? Si daca e mai bine sa.l uit cum sa fac sa nu ma gandesc la el? Si daca e mai bine sa incerc sa.l cuceresc cum fac? Mersi anticipat:*.

Răspuns Câştigător
| Apocaliptic a răspuns:

Uital pentru ca mai sunt si alti baieti, iar asta este o influenta rea doar daca nu vrei sa maturi strazile sau sa strangi gunoiul.
Ca sa-l uiti trebuie sa te gandesti ca mai sunt si alti baieti in viata, nu numai ala si mai gandeste-te si la avantajele si dezavantajele care le-ai avea daca ai fi cu el.

P.S. [Cu cat il vezi si il auzi mai putin cu atat il "uiti" mai repede]

| malinutza2roman a răspuns (pentru Apocaliptic):

Cum sa il uit? am incercat totul ce ai spus acolo dar nu pot sa ma opresc sa nu ma gandesc la el si daca ma candesc la avantaje si dezavantaje sunt numai lucruri bune zau baiatul ala este marfa

7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

"Nu vă înşelaţi: tovărăşiile rele strică obiceiurile bune."

| Lou222 a răspuns:

SecretP merita FUNDA... Si eu vreau sa te ajut. Deci sa incepem: ar trebui sa-l uiti. gandeste-te si tu la altceva, cum ar fi teme si ca trebuie sa inveti. mai bine nu il mai baga in seama si stai cat mai departata de el. Nu te mai uita la el. Prefate ca baiatul nu exista. Ok? Sper ca te-am ajuta. Macar putinwinking

| AlinnJe a răspuns:

Mai bine incerci sa il cuceresti laughing
aastea-s metodele fetelor tu trebuie sa stii tongue

| Andrei296 a răspuns:

Eu zic mai bine sa-l lasi decat sa incerci sa-l cuceresti deoarece pot isa te trezesti insarcinata sau ceva de genu fin curvar baiatul e prost destept amanunte

| Marydouapuncted a răspuns:

Deci:

1.Ca sa uiti de el, desi stiu cat de greu e, incearca sa fii aproape de un baiat nou sau unul pe care pana acum nu l.ai bagat in seama.Asa te va tine "ocupata" Atentie! Baiatul acela sa fie unul care sa te faca bine dispusa si nu sa iti vb de el.

2. Daca vrei sa il cuceresti incearca asa, eu am facut asta si acum sunt cu un baiat de 10 lunihappy
Prefate indiferenta,atunci cand te intreaba cv prefate ca nu.l auzi(chiar daca e greu) mergi cu un baiat si razi cu el prin fata lui,astfel incat sa il faci "gelos" iar atunci cand te intreaba daca esti suparata pe el ii spui"Mai intai raspunde-mi la o intrebare" Si il intrebi daca te place, daca zice nu, nu.i mai raspunde nimic. Daca zice un pic, sau da, SUUCCES:*

| malinutza2roman a răspuns:

Eu stiu foarte bine cum te simti mie mi se intampla exact la fel.