| RadXx a întrebat:

sunt un baiat de 14 ani si 8 luni si am o problema cam urata:vreau sa slabesc dar cand incep sa incerc organismul parca nu poate rezista si vrea mai multa mancare ma puteti ajuta, un regim cv sa slabesc si sa nu mai mananc mult, am vreo 73-75 kg si 1. 73cm va rog ajutor

Răspuns Câştigător
| ktlina a răspuns:

Iti trebuie ambitie pe langa diete si sport. Poti sa iti calculezi caloriile si sa vezi ce e bine sa mananci aici:http://www.csid.ro/calory-calculator/. Funda?:)

4 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Normal ca organismul cere mancare daca asa l-ai obisnuit. Cea mai mare parte din procesul de slabit este psihologica. Pur si simplu trebuie sa inveti sa te abtii.

Daca vrei sa slabesti FA SPORT!

| RadXx explică (pentru Nickname1890):

Fac culturism de ceva timp big grin

| Nickname1890 a răspuns (pentru RadXx):

Faci culturism sau tragi de fiare? e o diferenta si daca nu o vezi ti-o spun eu culturism inseamna sa faci la modul profesionist, sa participi in concursuri de culturism.

| Roxana121 a răspuns:

Salut pustiule tongue In primul rind vreau sa mentionez ca daca faci sport trebuie si sa mininci frate, organismu tau are nevoie de putere, e normal sa-ti fie foame dupa ce faci sport.Treaba este ce minici tu? adica poti sa faci sport 4-5 ore pe zi si apoi sa mininci shaurma tongue nu mai slabesti nici peste 100 de ani.Deci ca sa slabesti si totusi sa minici ca sa nu tii organismu fara mincare, ar trebui sa faci sport care doresti tu ca sunt multe ex:alergat, gimnastica, mers pe jos, mers pe bicicleta, inot, etc.SI sa ai un regim stabil adica ora fixa in fiecare zi, 3-4 mese pe zi, in care vei minca cite putin, si santos, cit mai multa apa bea, mai multe fructe si vitamine, peste, salate, ciorba, etc Refuzate de dulciuri, shaurma, chipsuri, mincare fastfood, paste fainoase, piinea.Mult succes si nu uita TREBUIE SA ai multa ambitie si curaj daca doresti sa ajunji la rezultatu pe care ti-l doresti tu.