| JonD a întrebat:

Va rog, ajutati-ma, cum ziceam in restul intrebarilor mele ca imi place de o fata, fata asta a plecat de la noi de la scoala s.a.Devin din ce in ce mai disperat si nu mai suport, imi vine sa ma urc pe bloc sa urlu cat ma tin plamani, apoi sa ma arunc in cap.Pe zi ce trece devin mai disperat, nu pot sa uit oricat as incerca, toata ziua ma gandesc numai la ea.Am inceput sa stau singur, sa vorbesc cu mine...sa ma gandesc la tot ce a fost in trecut, chiar daca sufeream si atunci imi era bine cand o vedeam, acum ca nu o mai vad, imi dau seama ca si faptul ca o vedeam era pretios...nu am mai vazut-o de 3 saptamani si mi-e atat de dor de clipele cand o vedeam, cand o intalneam pe holul scolii, cand am privit-o in ochi.Chiar daca nu ne cunosteam, era frumos cand o vedeam.Acum mi-as daa jumate din viata mea numai sa o mai vad macar o data in fata si sa o mai privesc in ochi.Mereu ma bantuie gandu sa ma duc si sa ma omor, apoi ma gandesc ca ma duc si tot nu o sa o vad.Am incercat macar sa intru in gasca ei si gandu de a fi prieteni mi-ar fi suficent.Va rog dati-mi un sfat, ce as putea sa fac? Multi mi-au zis sa incerc sa intru in gasca ei,dar cum? Va rog din suflet, ajutati-ma!sad

1 răspuns:
| eu4you a răspuns:

Linisteste-te! Stiu ca o iubesti si ca nu vei accepta acest sfat (pe care sunt nevoita sa il accept si eu), dar:UIT-O! Impune-ti cu toata fiinta ta ca TREBUIE sa o uiti! Tu nu vezi cum esti!? Nu te auzi ce spui!? Cum sa te sinucizi pentru cineva caruia nici nu ii pasa de tine!? Nu stiu ce sfat sa iti dau pentru ca, aceleasi sfaturi mi se dau si mie, si eu nu prea le respect... sper sa reusesti tu!