| BeatriceMcCann a întrebat:

Vă rog citiți tot! Totul a început în clasa a 6 a atunci mi-am dat seama pentru prima oară că sunt Homosexuală ( Lesbi) că eu sunt diferită, mi-a luat foarte mult timp să mă accept. Eu nu pot să privesc un bărbat/ băiat mai mult decât un amic. Acum sunt clasa a 12 a și am aproape 18 ani. Am mai scris asta pe acest site că mama mea a aflat chestia asta despre mine și se comportă rece față de mine de atunci. Tatăl meu încă nu a aflat
pentru că dacă ar afla ar ieși urât pentru că el este preot ( aici e buba ) și nu știu ce să fac.
Vă rog nu mă criticați! Am nevoie de sfaturi!

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Fiind preot tatăl tău îți va fi dificil să vorbești cu el.
Încearcă să discuți mai întâi cu mama ta, chiar dacă ea știe deja. Încearcă să o faci să te înțeleagă într-un fel.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai ai tai trebuie sa inteleaga ca orice ai face tu sau orice ar face ei in privinta asta tu nu te poti schimba! trebuie sa inteleaga ca asta e firea ta naturala si felul tau,si ca trebuie sa fi fericita si tratata ca o persoana normala!
Vorbeste deschis cu ei, daca mama ta a aflat nu are rost sa mai ascunzi, trebuie sa vorbesti cu ei deschis. Daca se supara si decid ca ce faci tu nu e bine asta e, viata merge mai departe, conteaza ca tu sa fi multumita!
Toate cele bune!