| giuliamaria06 a întrebat:

vreau să-mi pun un piercing, va fi facut la salon dar parintii mei nu vor afla, cum pot ascunde mai bine acest piercing de ei (nu incercati sa ma convingeti sa nu o fac ) happy

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

În primul rând depinde în ce zonă vrei să ți-l faci.
Iar cât despre părinții tăi, tot vor afla la un moment dat.
Ca să îți dau un exemplu, am o prietenă care și-a pus un piercing, bineînțeles în cazul ei a fost cu acordul mamei ei, însă bunica ei nu era de acord cu așa ceva, ea e de părere că piercing-urile și tatuajele sunt primul pas spre "drumul pierzaniei". La început își scotea piercingul de fiecare dată când mergea în vizită la bunica ei până într-o zi când a uitat să își scoată piercing-ul și a văzut-o bunica ei. Îți dai seama ce morală i-a ținut.

| giuliamaria06 explică (pentru Andreeush):

Ms pentru răspuns, o sa incerc sa ascund cat mai bine pana ma vor prinde

| Vasea2003 a răspuns:

Pai, cum sa.l ascunzi... il pui ori in limba ori in chiloti astfel incat sa nu fie vizibil,?,