| Keily a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri de dragoste,iubire,despartire,indiferenta, etc!

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,uite aici:
N-am sa rup in 2 pozele in care ne imbratisam/Fiindca imi e dor de baiatul care mai de mult il iubeam/Acum ochii ce ma privesc imi par straini si rai/Dar ei nu ma mai ating chiar daca stiu ca sunt ai tai/.

. Poate incerc prea mult sa m`amagesc ca te pot uita, dar si-acum simt pa buze :Xuneori... sarutarea ta!""

Am si acum pe telefon un mesaj de la tine, in care`mi spui ca ma iubesti si ca`ti`e dor de mine!

Cne a fost la rauu` si la bine, trup sh suflet pentru tine? Cne te-a iubit mereuu`, cine alta, decat eu

Si mintea`ti fuge la clipele cand il aveai in brate si il tineai acolo strans, ca lumea rea sa nu-l inhate. Si stiu ca niciodata n`ai fi renuntat la el, indifent de cum era mincinos sau infidel …

""Makar ea e singura care POATE s t iubeaska si dupa cat a plansNU POATE s t uraska""

" Nu rani un suflet ce sti ca te-a iubit ca poate pentru tine a plans si a suferit "

Ne privim in ochi ca doi straini ca si cum nimic intre noi nu s`a intamplat.Nu avem curaj sa ne vorbim...Ce usor e sa ne prefacem c`am uitat.Dar ne lipseste tot ce ne-a legat!

•Nu mi-e dor de tine, să stii. Îmi lipseşte doar cel care credeam că eşti!:]

Şi uite aşa apare şi dispare câte un sentiment ce dă culoare!

M-am saturat sa te cred atat, Sa imi spui ca ma iubesti, atat de mult. Dar de fapt tie nici macar nu ti-a pasat, Daca suntem impreuna, sau s-a terminat"!

1=Finalurile fericite sunt doar povesti neterminate.
2="Buna"este un simplu cuvant, dar asa incepe toata povestea.
3=Such a pretty girl, happy in an ugly place, watching all the people doing lots of ungly things.
4=Un viitor stralucit se va baza intotdeauna pe un trecut uitat.
5=Viata e scurta; incalca regulile, iarta repede, saruta incet, iubeste cu adevarat si nu regreta nimic din ceea ce te-a facut odata sa zambesti
6=Nu`ti dori perfectiunea, exista defecte dupa care altii innebunesc
7=Orice lucru in viata se gaseste greu dar atunci cand il gasesti, trebuie sa lupti din greu pentru a-l pastra.
8=Rareori ne gandim la ceea ce avem, dar mereu la ceea ce ne lipseste.
9=Ea a fost mereu langa mine cand restul m`au lasat Si a fost mereu cand toti pe la spate m`au acuzat Ea m`a ajutat incet, incet sa devin ce sunt acum Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drum.
10=Fericirea mea e`n privirea ta şi orice aş face nu mă pot feri de ea.
11=Cine sunt eu să ma pun în calea ta?! În calea fericirii tale dacă ţie`ţi place aşa...
12=Poate într`o zi mă vei căuta Şi vei spune tuturor „lipseşte ea"!
13=Dezamăgirea şi`a făcut prezenţa la un moment dat... Şi-am aflat că nu eşti ceea ce`am sperat.
14=Poţi să suferi, să disperi sau să trăieşti. Totul are preţ, depinde cât plateşti.
15=Era ciudat;-s. Dar începeam să mă obişnuiesc. oricum, de răzgândit nu mă răzgândesc [-x
16=Aude ce vrea`. înţelege numai ce`i convine`. oftică- te că nu o doare de tine.
17=Nu ştiu ce respecţi tu, eu respect alt nivel.Nu oameni ce în momente grele îşi dau "Refresh" la caracter.
18=Mi-e dor de toate, şi tu de fiecare dată mă dai la o parte`!
19=De câte ori văd o persoană că zămbeşte îmi amintesc că, acolo, undeva, el încă ma iubeşte
20=E fata care stă zâmbind atunci când vii acasă.Şi poţi jura că nu e alta mai frumoasă.
Sper ca ti-au placut:*Bye!happy

4 răspunsuri:
| Claudiaeredit a răspuns:

*Nu pot fi a oricui Da` dacă pleci o să fiu a nimănui! sigh
*Te rog nu`mi spune că ţie dor Doar aşa că şti ce vreau s`aud. straight face
*Ce tare.ha…ca filmul ăsta e`nfloare Iar eu nu...

VEZI MAI MULTE STATUSURI AICI http://estatusuri.cabanova.com/

Sper sa iti placa *

| WithoutFeelings a răspuns:

Azi plang maine poatee rad,nimic nu`I un capat de tara,indifferent de anotimp tineretea e o vacanta de vara`
Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…
Încercând sa visez imposibilul.
E o poveste fara nume si fara autor scrisa cu parfum d aripi albe care se zbat in zbor
Nu Arunca NiciO Vorba In Vant. Traieste Intens Fiecare Cuvant`!•
Chiar daca zambetul dureaza doar o clipa, tu stii ca in spatele lui au ramas o mie de amintiri vii.
Ramai asa cum esti,acolo`n lumea ta. Nu vrei sa schimbi nimic, atunci nu ma schimba
Viitorul nu îmi sună cunoscut, dar totuși sunt pregătită să-l înfrunt.
Am fost asa cum am vrut si sunt asa cum imi place,rup barierele chiar daca mi s-a spus ca n-o pot face
Rămân la fel, ma simt altfel,să nu te temi de ce gandeşti, tu decizi de fapt cine eşti
Zambeste chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi
Nu mai sunt ca la`nceput si asta te doare cel mai mult!
Am deschis un ochi, dar l-am inchis rapid, ca e dezastru.In plus, cu ei-nchisi se vede cerul albastru
N'am niciun regret, n'am speranţe deşarte, că mi-am pus sufletul pe foaie şi am mers mai departe.; x
Prefer sa ma descurc cu ce am, prefer sa nu tac, prefer sa nu las, prefer sa sper in continuare, prefer sa cred ca dupa nori urmeaza soare.
ca multe vin si trec chiar`daca raman`semne`. orice`semn se vindeca`dupa o vreme`!
Am invatat sa visez, Dar in acelasi timp invat sa-mi tin ochii deschisi. zambesc fortat, clipe in care cad pe ganduri si ma intristez si clipe in care plang.Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu, Dar o accept asa cum e.
Sunt clipe in care rad cu mare pofta, clipe in care zambesc, clipe in care
Nu visez sa ma cunoasca toata lumea, vreau sa exist doar pentru persoanele care conteaza!
Când ma uit în oglindă mă văd tot mai trecut,
înainte foarte mic acum un copil adult
De multe ori mă-ntreb, oare cât o sa mai ţină, Oare câţi or să plece şi-or să vină?
Mai am atâtea de făcut! Tată, nu mă lua la Tine... Da dacă îi iei pe cei din inima mea, ia-mă și pe mine!
Poate fizic mai exist, da' sufletu' mi-e între scânduri.
Las'o sa cada, sa se raneasca, sa plangaa, sa simta ca traieste! Caci stii mai biine ca toti, ea intr'un sfarsit, mereeu zambestee
Zambetul dureaza o clipa, dar amintirile, o viata intreaga.
"Cate s'au spus cate s'au dus.nu' ma mai doare cu orice zi'n plus sunt mai sus! restul' doar vorbe goale!"
Nebunia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat si sa te astepti sa obtii alt rezultat!
• Toti avem o pereche de aripi, dar numai cine viseaza invata a zbura…
Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic, si daca totusi am pierdut ceva, inseamna ca nu-mi trebuia
Nu mai iert minciuni, nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.
Prea multe complicatii care n-au nici un rost.
Razbunarea nu-mi aduce satisfactii, insa indiferenta mea ti-o daruiesc cu multa dragostea. De ce sa plang atunci cand pot sa rad?
Apreciem lumina pentru ca am fost in intuneric prea mult timp, dar de ce daca ai intrerupatorul in mana nu-l folosesti si tii lumina stinsa in continuare?
Sper sa ca stii ca inca se mai vad ranile pe care mi le-ai lasat odata cu plecarea ta.
Cati oameni realizeaza in momentul visului, ca viseaza? Foarte putini sau aproape deloc. Majoritatea traiesc din plin realitatea acelui vis, precum traiesc la fel de plin realitatea celuilalt vis, care se numeste viata.
Fiecare zi pare prea scurta pentru toate gandurile pe care le gandesc, pentru toate plimbarile pe care vreau sa le fac, pentru toate cartile pe care vreau sa le citesc si pentru toti prietenii pe care vreau sa ii vad.
La inceput a fost un zambet...dar stii...vor urma sute!
in intuneric tu esti lumina care imi da viata, singura mea speranta, singurul meu motiv care ma mai tine la suprafata
Mi`e dor sa te privesc fara sa spun nimic! Mi`e dor sa numar secundele un pic cate`un pic
. Sec Mai sec ca orice vin e ca poate acum te tin... De mana, si peste un an sau mai putin ne trezim Ca nu mai stim de fapt cum sa ne ocolim
Seninul mă invadează uneori aşa, pe neaşteptate, când deşi logica îmi spune că trebuie să plâng, seninul îmi spune prin inimă să zâmbesc.
clipele care dor, dar totusi mai tirziu sau devreme se ineaca in infinit...
♥ În fiecare om este captivă o fiară care se hrăneşte cu gânduri.
Viaţa-mi injectează doze de singurătate.
♥ În ceea ce mă priveşte, să plouă tot anul. Mi-am ascuns anotimpurile în suflet.
♥ Aud vibrând vocea ta în toate zgomotele lumii.
Și nu mă întreba până unde merg, pentru ce iubesc că-s capabil să întorc tot pământul invers.
Și dacă cineva va veni să ne destrame iubirea și credința-s ale noastre arme.
Uneori viata e de neinteles.ea nu iarta iar tu nu ai de ales
" Tot ce vad e firm…ard…vise… amintiri… sperante…cred ca un adio e cel mai bun… "
" Vreau sa fiu singur in pustietate, sa nu vad lumina zilei, doar intunericul adancul sufletului… "
Nebunia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat si sa te astepti sa obtii alt rezultat!
Nu mă mai trezesc cu acceaşi poftă de viaţă..De acum în colo, cine are ceva de zis,să-mi spună îmi faţă!
# Chiar nu înţelegi?! Rămâi sau pleci! De ce ţi-e frică să încerci?!
Am invatat ca trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta viata. straight face
E genul meu sa pun suflet in tot,dar e gresit de tot straight face
Inca ti-e greu s-alegi si iti spui ca nu poti sa te dai jos de pe norul care parca e atat de plin de defecte. ♥
E frig in sufletul meu şi voi rămâne cu regretele mereu...
♥ Dar ştii, deşi focul nu s-a stins, devii ceva din trecut care a trecut.Gata ştiu :te-am pierdut.
amintirile au lasat rani prea urate iar acum cand vreau sa ma ridic nu mai pot.
# Viaţa-mi injectează doze de singurătate.
Încă mă pierd incă te-aştept... încă mă doare, tare, chiar foarte tare
~ "Viaţa e un dar buclucaş. La început ai tendinţa să-l supraestimezi crezând că viaţa pe care ai primit-o este veşnică. Apoi, dimpotrivă, îl subestimezi, găsind că-i o porcărie, scurtă de nu-nţelegi nimic din ea şi pe care uneori ţi-ar veni s-o arunci de să nu se vadă. Abia către sfârşit pricepi că nu-i vorba de nici un dar, ci de un simplu împrumut. Pe care trebuie să încerci să-l meriţi"
" Poţi traversa un ocean ca să evadezi. Dar nu poţi să scapi de propriile tale gânduri. "
~ " Lasă-te furat, întâlneşte fericirea, găseşte soarele din gândurile tale! "
~ " Uneori, e nevoie de un pas gresit ca sa intelegi cum trebuie sa mergi si apoi gasesti drumul…Trebuie sa te impiedici, apoi sa pui un picior inaintea celuilalt si nu cazi. "
Daca dai pumni in pereti, cand nu mai suporti, nici o problema, ni se intampla la toti
Si timpul trece, mintea uita, inima tine minte. Fapte sau citate uitate prin cuvinte.

Nu-mi doream sa simt iubirea, acum o am in gand.In final ramane amintirea…risipita-n vant
Stii? Daca vrei sa traiesti, trebuie sa lupti
Sa nu mai lasi ca lucrurile sa vina spre tine. Mergi spre ele!
Tot ce pierdem. pierdem pentru totdeauna! Ceea ce nu traim la timp,nu traim niciodata!
Dar odata cu anii visele mor...
Si ne e frica sa zambim, ne e frica sa incercam sa iubim,stim ca la finalul oricarei povesti, suferim!
NU conteaza cu ce te-ai imbracat,zambetul se asorteaza cu orice!
Nimic nu se uita! Totul se simte!
Sunt lucruri în viată, pe care oricât ai încerca să le întelegi, orgoliul tău nu-ti permite să o faci![
Suferinta, atunci cand nu distruge, da nastere unor caractere de otel
Femeia puternica plange si isi recunoaste infrangerea,apoi se ridica si merge mai departe,in timp ce femeia slba sta pe loc si indura!
Uita-te la ea,se poate distra chiar si atunci cand sufera... Stie ca el nu o mai vrea,dar asta nu o impiedica sa zambeasca!
Nu pot sa zic ca nu pot trai fara tine,pentru ca pot,dar, nu vreau
"Unele clipe au gustul eternităţii."
Niciodata nu vom putea plange cu un singur ochi...
‎.dar in schimb vom putea zambi pe jumatate!
E mult mai usor sa zici "N-AM NIMIC"...
‎"decat sa explici tot ce ai pe suflet!
Numai ea ştie câte sunt în sufletul ei! oh go on
Dacă aş lua-o de la început sunt sigură cu nu ai mai face aceleaşi greşeli, dar aş face altele.Atunci ce rost are?
Şi uite cum încet încet toate revin la normal.
Dragostea este ca atunci când nu vrei să dormi pentru că realitatea este cel mai frumos vis! ♥
Sunt momente în care simiţi atât de tare lipsa cuiva, încât îţi vine să îl scoţi din vise şi să îl îmbrăţişezi! ♥
Îmi place să merg prin ploaie. Aşa, nimeni nu îmi poate vedea lacrimile happy
Ea? Ea este fata care cândva adora să strângă raze de soare într-un borcan şi în zilele ploioase să le arunce prin jurul ei! ♥

Şi am obosit să-mi mai pese! oh go on
Dezvaluie totul si ascunde atat de multe…Oricat de mult ai privi-o, nu o poti descifra in intregime…

Pe măsură ce creștem descoperim că până și persoana care nu trebuia să te dezamăgească vreodată, probabil o va face.

Am mințit, pentru că nu vroiam să știi cât de mult mă doare!

O prietenă îți știe toate poveștile, o prietenă adevărată le-a trăit alături de tine. ♥

Dacă ești singură nu înseamnă că ești o persoană slabă, înseamnă că ești atât de puternică încât știi aștepți ceea ce meriți ♥
Nu contează cât de nefolositor te simți, sun convinsă că ești motivul pentru care o persoană zâmbește zi de zi. ♥

Odată şi-odată tot trebuie să realizezi că unele persoane sunt menite să îţi rămână în inimă, dar nu şi în viaţa ta.

Fluturii nu își pot vedea culorile aripilor, dar oamenii pot admira frumusețea lor. La fel și tu, nu știi cât de bun ești, dar ceilalți pot vedea că ești cu adevărat special. ♥

Viață e ca un carusel, mereu urcă mereu coboară. Tu ai de ales, poți să strigi pentru că îți e teamă sau poți să te bucuri de cursă ♥

Toţi avem cel puţin o persoană plecată departe şi îi simţim lipsa.

Sunt 2 lucruri în viaţă pe care nu ai cum să le cumperi... dragostea şi timpul.
Timpul este singurul lucru de care avem nevoie!
Greşit sau negreşit, nu mă întorc! Promit...
În ziua de azi, puţine persoane ştiu să se ţină de cuvânt.
Cel mai frumos sentiment e atunci când ești îndrăgostită și întorci privirea spre el iar el deja te privește. ♥
Nu-mi regret trecutul, îmi pare rău de timpul pierdut cu persoane false.
Fetele știu să zâmbească chiar și atunci când sunt triste.
Băieții știu să mintă că iubesc chiar și atunci când nu e adevărat.
Sunt fata care are mereu telefonul în mână, căștile în urechi și un singur băiat în minte! ♥
Înțeleg, dar pur și simplu nu-mi pasă!
Fiecare om poartă câte o mască.
Zâmbetul este ca ştergătorul de parbriz. Nu opreşte ploaia, dar te ajută să îţi vezi mai departe de drum! ♥
Urăsc când trebuie să răspund " NIMIC! ", când de fapt aş vrea să spun atâtea.
E uşor să ierţi, dar e imposibil să uiţi.
Adesea, mi-aş fi dorit să nu treceţi toţi cu bocancii prin viaţa mea! oh go on
Niciodată nu uităm persoanele importante din viaţa noastră, ci doar învăţăm să trăim fără ele. ♥
Aş vrea să uit tot ce a fost. însă inima nu mă lasă! sad
Timpul nu vindecă rănile, ci noi ne obişnuim cu durerea. happyPentru că ea are puterea să zâmbească când vrea, nu când trebuie! ♥
Există momente când uiţi cine eşti şi ai impresia că nimeni nu-ţi poate fi de ajutor. În acele momente poţi doar să vorbeşti cu tine însuţi şi să încerci să-ţi dai seama că eşti o învingătoare!
Îmi pasă prea mult, asta e problema. happy
Când îţi vine să plângi, adu-ţi aminte de clipele în care zâmbeai! ♥
Chiar dacă ţi-ai pierdut aripile în zbor ..continuă să visezi! ♥
Fiecare lacrimă are povestea ei! ♥
Numai ea ştie câte sunt în sufletul ei! oh go on
Eşti rănit de oameni pentru care ţi-ai da viaţa! oh go on
Şi uneori e atât de greu să-ţi ascunzi tristeţea şi ..lacrimile! sad
Colorez viaţa altora, dar a mea o las în alb şi negru oh go on
Nu ai nevoie de ochelari ca să vezi realitatea. happy
Câteodată doar un simplu zâmbet aduce fericirea! ♥
Şterge-ţi ochii. Adesea căderea e un mijloc de a te ridica mai sus. happy
A fi fericit nu înseamnă că totul este perfect, ci faptul că ai decis să priveşti peste imperfecţiuni.
Cui îi pasă, rămâne acolo chiar şi când greşeşti. happy
Viaţa este precum mersul pe bicicletă. Ca să îţi păstrezi echilibrul, trebuie să mergi mai departe! ♥
Dacă ştii să citeşti privirea unei fete. înseamnă că nu mai ai de învăţat nimic.
De ce? Pentru că am învăţat să plâng înainte să-nvăţ să zâmbesc happy
Învaţă să ai mereu un zâmbet ascuns in inimă. ♥
Nu există fericire de care să-ţi aminteşti fără tristeţe! ♥
Uneori tăcerea are un ecou mai puternic decât strigătul de durere.
Un optimist poate vedea o lumină acolo unde nu este niciuna. Dar de ce un pesimist trebuie mereu sa o stingă?
Întotdeauna fetele au gândit cu inima! happy
Cea mai bună metodă pentru a nu ţi se mai rupe inima vreodată este să te prefaci că nu ai una happy
Lacrimile sunt acolo unde există sentimente! ♥
Visele sunt ca şi stelele căzătoare. Se spulberă înainte să ajungă pe pământ
Să ai curaj să rişti pentru adevărul din inima ta, dar să nu te minţi când îl asculţi! ♥
Inima este ca marea, păstrează în adâncul ei tot ce a primit! ♥
Unii oameni plâng. Nu pentru că sunt slabi, ci pentru că au fost puternici prea mult timp.
Când nu pricepi la timp, nu-ti ramâne decât sansa sa întelegi prea târziu.
Imaginaţia este un lucru frumos ♥ Te face să uiţi de realitate şi deseori îţi dă puterea de a lupta! ♥
Abia deschide ochii şi vede un sfârşit.
Să fii capabil să vezi realitatea. este un mare dar happy
Imi pare rău sincer că nu sunt sinceră mereu!
Ştii? Uneori e mult mai folositor să-ţi pierzi speranţa decât să-ţi pierzi vremea sperând. happy
Să fii singur nu înseamnă că nu e nimeni lângă tine. E acel sentiment că nu e nimeni căruia să îi pese.
Ca orice copil, există momente în care nu înţelegi ce se petrece.
Nu merită să-ţi calci pe inimă pentru a spune adevărul unor oameni care au obiceiul de a privi cu neîncredere tot ceea ce le spui, fie că e adevărat sau nu. happy
Sunt lucruri pe care le poţi avea doar dacă stai departe de ele. Făcând greşeala să le cauţi, le pierzi.
Nu începe ce nu poţi termina...
Orice lucru rău are şi o parte bună. Iar dacă nu reuşeşti să o vezi din prima trebuie doar să schimbi unghiul din care priveşti.
Lucrurile sunt simple,suntem noi cei care le complicăm...
Nu sunt bune decât amintirile care te ajută să traieşti în prezent!
Se spune că " totul e bine când se termină cu bine ". Dar uneori se termină pur şi simplu.
Nu există rău sau persoană pe lumea asta care să te facă sa uiti ce ai adorat candva ♥.
Dacă o persoană are puterea de a`ţi schimba starea de spirit, înseamnă că ea este cu adevărat importantă! ♥
Rareori ne gândim la ceea ce avem, dar mereu la ceea ce ne lipseşte happy
De ce de fiecare dată când dai de greu, te pierzi?
Niciodată să nu regreţi ceva, pentru că odată a fost exact ce ţi`ai dorit ♥.
Incă e acea persoană cu ochi nevinovaţi! ♥
Ea e puternică, ea merge mai departe şi cu fiecare pas încearcă să uite că oamenii sunt falşi, că oamenii sunt cruzi, că oamenii ucid suflete.
Dacă te-aş călca şi eu pe inimă ce zici, doare? oh go on
Nu suntem altceva decât niște purtători de speranțe! ♥
Uneori îmi doresc ca amintirile să nu fi existat, dar apoi mă gândesc că fără ele.aş fi nimic! ♥
O dezamăgire îți deschide ochii, dar îți închide inima!
Viaţa dă tuturor prea multe,dar nimănui destule.
Pe măsură ce creştem,nu ne pierdem prieteni,doar învăţăm care sunt cei adevăraţi.
Rămân momente frumoase, dar despărţirea e dureroasă.
Am învăţat că mai am multe de-nvăţat...
Încă il mai iubeşti, nu?
Să iert? Tot timpul.
Să uit? Niciodată.Avem nevoie de lacrimi, ca să nu ni se usuce ochii ♥Nu-mi pot imagina ziua când voi înceta.
Trebuie să ascunzi întotdeauna ceea ce simţi că să păstrezi ceea ce iubeşti.
Ai realizat vreodată câte se pot schimba într`o zi?
Nu mi`e bine, dar o să`mi fie. cândva happy
În mintea ei eşti numai tu, nu ştie ce sa facă. Începe să te placă da preferă să tacă! ♥
Ea... tipul de persoana care zâmbeşte chiar dacă inima îi plânge.
Îmi rămân în gând toate amintirile cu tine!
Speranţa nu moare ultima nici prima, ea nu moareeee!
Orice ar fi am încredere că după vreme rea răsare soarele...
Indiferenţă e cea mai dură armă!
Şi simt că pierd tot ce am...
Lacrimile sunt cuvintele pe care inima nu le poate rosti...
Fiecare lacrimă ce-mi curge pe obraz e o dovadă clară că încă îmi pasă...
Cu zâmbetul pe buze şi cu capul sus voi ajunge întotdeauna unde mi-am propus!
Tăcerea este cel mai zgomotos plâns al unei fete.
Şi doar pentru că pare puternică nu înseamnă că totul e ok. happy
Lucrurile pe care nu le căutăm sunt cele de care avem nevoie cu adevărat!
Adu-mi o ţigare şi ceva de băut, dă muzica tare că vreau să-l uit! Haideti să dansăm ăştia care-s solo, să ne doară-n p**ă, nici acolo!
Nu am lăsat pe nimeni să mă cunoască perfect! Şi cine-mi poate spune...e calitate sau defect?!
Scoatem acel zâmbet că să arătăm că nu avem nici o rană în suflet. dar o avem şi e încă acolo.
Dacă ignori pe cineva nu înseamnă că va dispărea!
Toţi spun să îţi urmezi inima, dar este doar o simplă cale de a fi rănită
. am realizat că mintea nu îmi controlează inima.

● Mereu aceaşi...dar niciodată la fel.
● Ai caştigat sau ai pierdut nu te opri din drumul început.Luptă sperând că intr-o zi, tot ce îţi doreşti ţi se va împlini
●Sunt frunze care nu cad..Chiar dacă vântu` suflă cu putere...Sunt oameni care nu se uită...Chiar dacă uitarea e o lege.
Și dacă ție nu-ți pasă, mie de ce mi-ar păsa? Poți să pleci, faci ce vrei că nu e treaba mea!
A trecut peste. Uite-o! Acum zâmbește.
Momentele în care crezi că niciodată lucrurile nu vor fi mai bune, par a fi şi foarte dese şi foarte lungi.
Dragostea nu doare. Doare să îl vezi pe el cu alta.
Când te`au doborât nişte cuvinte, nu te lăsa, mergi înainte!
Şi când nu mai ai nicio speranţă şi nimeni nu e alături de tine să te încurajezi...atunci ridică-te şi demonstrează-le că eşti puternică şi fără ajutorul lor.

Gura tace iar ochii spun povestea ta.
La fel ca data trecuta:eu sufar el se face ca uita!
Cand o vezi inima se face ghem.Si doar pentru ca stii ca ea nu va mai fii inca o data a ta.
E personajul principal din propriul ei film.Si stii ce? Isi joaca rolul ireprosabil.
Sa presupunem ca te iert.Am eu vreo certitudine ca nu ma vei mai ranii?