| Fayy a întrebat:

Hey! Trec clasa a X-a si as vrea sa stiu ce voi studia la fizica, biologie, romana, matematica, istorie si engleza.( mate-info intensiv eng. ). Astept un raspuns rapid si detaliat, va rog!
> Funda.

Răspuns Câştigător
| Hemera a răspuns:

Buna happy Deci:

Fizica: Cele doua capitole mari sunt termodinamica si electricitate, cu sub-capitolele lor.

Biologie: Sunt in mare parte lucruri pe care le-ai facut si in a 9a in afara de ce tine de cromozomi, doar ca mai detaliat. Materia se schimba mai mult in a 11a cand faci anatomia corpului uman si a 12a cand faci ceva ecologie.

Romana: Daca ai primit o lista de lecturi pentru vara, atunci sunt perele acela cu 2-3 exceptii care sunt acolo de umplutura. Daca nu ai,o sa studiezi cel putin L. Rebreanu,C. Petrescu,G. Calinescu,G. Bacovia,M. Eminescu,L. Blaga si I. Barbu,cu cate o opera sau mai multe. Sau posibil si altii,deoarece depinde de profesor.

Matematica: Vectori si logaritmi pe langa ce ai mai facut pana acum.

Isorie: Istorie universala: razboaiele moniale, revolutiile lumi, etc...

Engleza: Depinde mult de profesor ce si cat vrea sa aprofundeze.

Asa a fost la mine, sper sa iti fie de folos happy Bafta in noul an, e unul incarcat!