| alexiss_9225 a întrebat:

Hey. vb cu un baiat de o luna.dar nu suntem impreuna. eu cred ca ne placem. eu i'am spus asta. i-am dat multe semne ca as vrea ceva. el mereu ma baga in seama si vbm cu orele, si cand nu suntem pe mess vb la tel. dar el nu face nimic ca sa fie mai mult, sa fie o relatie. asa ca eu l'am intrebat daca ii place de mine. ca sa am confirmarea. raspunsu lui a fost esti f draguta si d tb deci da imi place. eu ll'am intrebat daca ii place in sensu de ceva mai mult, nu asa ca persoana. iar el a spus ca sunt super draguta si de tb dar nu stie ce sa zica, plus ca are niste problema in fam momentan. el e si cu bacu acum poate nu vrea nici o rel. dar dupa faza asta tot a continuat sa vbm, la fel ca la inceput. va rog dati mi mai multe raspunsuri cu parerea voastra despre situatie.o sa

Răspuns Câştigător
| IoanaChan48 a răspuns:

Parerea mea este ca lui ii place asa de tine, caci altfel nu ati mai vb. Poate nu este inca pregatit sau poate vrea sa te cunoasca mai bine.
Inca o varianta ar fi ca el te considera o prietena buna, cu care poate vorbi.Bacul si problema in fam sunt doar o scuza. Daca vroia sa fie cu tine era pana acum pentru ca el stie ca tu il placi mai mult ca un prieten.
El nu ti-a spus inca daca vrea sa fie cu tine sau nu.Asta inseamna ca poate te incearca, te face sa astepti ca sa vada daca meriti sa fii cu el.
Niciodata nu putem sa stim ce e in capul cuiva, deci ar trebui o data sa-l intrebi serios ce vrea de la tine.Tu i-ai zis lui ca vreti sa fiti mai mult decat prieteni, dar el nu ti-a dat un raspuns clar.Intreaba-l daca chiar vrea sa fie cu tine si te place mai mult decat ca pe o amica, sau daca vrea doar sa fiti prieteni.

4 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Ai putina rabdare, de ce te grabesti? Vorbiti doar de o luna, nici nu va cunoasteti bine si el e ocupat cu bac-ul acum, e normal sa nu aiba timp de o relatie.

| 5a a răspuns:

Indiferent ca daca ai probleme in familia sau daca ai bacul eu spun ca dragostea este oarba. Faza este ca el te place ca persoana dar sa fie cu tine nu cred ca vrea ( sincer asta este parerea mea din ce mi-ai scris ), acum nu stiu dar eu cred ca nu prea iti da importanta, eu ca baiat stiu cum reactionam noi, ba din potriva incercam sa va scoatem si in oras, la un suc undeva prin parc sa fie mai romantic, ca si eu pot sa spun ca esti draguta si frumusica dar sa fie o relatie serioasa!
Acum depinde si de persoana dar din cate vad tu esti inebunita dupa el dar vad ca el e cam rece si nu prea este comunicativ.

Eu iti sugerez sa lasi lucrurile asa cum sunt, chiar daca sunteti pe massanger incearca sa-l lasi pe el primul, sa deschida el primul conversatia, incearca sa nu-l mai bagi atat de mult in seama (sa nu pari disperata dupa el). Vezi cu trecerea timpului, daca vezi ca el te adora cu siguranta te va cauta, daca vezi ca el este mai rece, mai morocanos inseamna ca nu-i de tine.

Acum sa nu ma intelegi gresit, el ca persoana te place dar poate ca nu vrea sa fie intr-o relatie cu tine, el poate ca nu vrea ceva serios cu tine, poate te vrea numai ca o simpla amica, colega. Si mi-e la randul meu mi-au placut si inca imi plac multe fete, nu imi plac fizic imi plac de exemplu unele care stiu sa se bage pe sub piele, imi plac cele care incearca sa te ajute, imi plac cele care sunt istete. Dar ca sa am o relatie serioasa raspunsul meu este Nu, motivele ti le-am explicat.
Bine nu vreau sa scriu romane dar am vrut sa-ti dau un exemplu, el este atras de tine ca o simpla amica, nu cred ca ar vrea sa aiba o relatie serioasa cu tine. ( Repet, asta este parerea mea din ce ai scris ), incearca sa-l lasi tu pe el sa te caute massanger/facebook/skype s.a.m.d si daca vezi ca te cauta mai des deja ai sa stii raspunsul, daca nu asta este, nu e singurul baiat de pe pamant tongue poate nici nu este de tine asa ca stai linistita si incearca sa fi relaxata, mai rece, incearca sa-l joci sa vezi cum reactioneaza, nu mai fi atat de nebuna, de disperata dupa el, nu-l mai sacai.
Faza cu bacul? Hai sa fim seriosi are atata timp, nu poate sa-ti acorde 20 de min pe internet? Inteleg e stresant momentu ca ai examene dar eu cred ca ai timp si de o relatie, dupa cum ziceam mai sus dragostea trece peste tot, daca ar fi indragostit cu adevarat de tine ti-ar acorda mai mult timp.

| Costache_Tin_1956 a răspuns:

Persevereaza si apoi fa o pauza de cateva zile.

| ela93 a răspuns:

Pai ...na vezi tu, din cate am vazut eu ca ai pov sunt sigura ca te place dar na nu are curaj sa iti zica sa va cuplati poate e mai timid, propune-i sa iesitzi in oras si na vezi cum reactzioneaza cand se uita in ochii tai :X vezi si uh, privirea nu te va mintzi!:*succes!