| alexandrastietotul a întrebat:

Hey
Vreau sa o fac pe mama sa ma lase ca intr-o seara aproape de Craciun sa m lase sa dorm la o colega dar cum?
Ea este foarte rau si nu m-a lasat niciodata si se comporta foarte urat cu mine si imi doresc sa dorm o zi la ea este cea mai buna prietena a mea crying
Dar nu stiu ce sa ii zic mamei
ma ajutati?
Ce trebuie sa fac?
Am 15 ani jumate
Funda

5 răspunsuri:
| Izomer a răspuns:

Spune-i ca esti destul de matura, la 15 ani sa faci aproape ce vrei happy
insista...

Răspuns utilizator avertizat
| Cleopa a răspuns:

Vorbeste cu mama prietenei tale, intreab-o daca nu o deranjeaza venirea ta acolo, apoi vorbeste cu mama ta, spune-i ca vrei sa dormi la prietena ta, ca ai vorbit cu familia ei si ei sunt de acord ca tu sa mergi acolo, ca poate sa sune si ea singura pe mama prietenai tale ca sa se convinga si mai spune-i ca daca vrea sa-ti ofere un cadou frumos de craciun atunci sa-ti faca pa plac si sa-ti dea voie sa dormi la prietena ta.

| ketchuppw a răspuns:

Incearca sa o convingi pe mama ta ca ai crescut si ca nu mai esti mica sa iti interzica sa te duci undeva.Nu este neaparat rea cu tine, este doar mai protectoare happy

| minaj a răspuns:

In primul rand trebuie ca mama ta sa vorbeasca atat cu prietena ta cat si cu parintii ei, asa va sti unde esti si va avea incredere ca esti bine!