| anonim_4396 a întrebat:

Hey...
vreau sa va intreb cum vedeti voi o relatie de prietenie intre o fata si un baiat...(detalii daca se poate )
adica eu am un prieten foarte bun ne cunoastem de 4 ani si stam si in aceeasi banca. vorbim cate 3 ore la telefon in afara de faptul ca vorbim mult si la scoala(si tot am mai vorbi)
prietenele mele si chiar si profii ne zic ca suntem impreuna(si nu e asa) dar nu stiu cum facem si mereu apucam sa stam unul langa altul.
de la un timp am observat ca ne certam des, mai mult din cauza mea pentru ca ma enervez repede si lui ii place sa ma tachineze.
am vorbit si cu mama si mi-a spus ca s-ar putea sa ma fi indragostit de el dar vroiam sa aflu si parerea voastra
mentionez ca si el pare uneori gelos pentru ca tine neaparat sa afle cu cine vorbesc la telefon sau unde merg big grin
am observat ca sunt agitata in preajma lui si ca el se enerveaza cand refuz sa ii spun ceva despre mine(dc sunt suparata sau dc am lipsit etc.)
vreau si eu niste sfaturi, sunt cam confuza
stiu ca e cam lunga povestioara dar chiar nu stiu ce sa fac crying(
daca aveti nelamuriri intrebati dar va rog mult help mecrying(crying(

Răspuns Câştigător
| andreeagabriela a răspuns:

Eu cred ca te place. cred ca toata lumea o sa-ti zica ca ar trebui sa-l intrebi ce simte pentru tine asta este ce o sa-ti treaca prima prin cap dar mai gandeste-te si la faptul ca ai putea sa distrugi o prietenie atat de puternica pe care o ai cu el insa eu nu iti pot zice cam nimic in afara de faptul ca ar trebi sa-l scoti las o,, intalnire,, intre prieteni si ma refer numai la voi doi invita-l in asa fel incat sa nu sune ca o intalnire si vezi cum decurge intalnirea poate poate o sa se intample cevawinkingsi cei mai important afala daca tu il placi pe el inainte de a face vreo greseala.

ps:e dragut baiatul.big grinlaughing?

2 răspunsuri:
| Micuţa a răspuns:

Draga Bubukiss.Mie nu mi se pare ca exista relatie de prieteni intre o fata si un baiat, pentru ca la urma urmei tot sa indragostesc unul de celalalt.Sa nu ma intelegi gresit...si eu am prieteni baieti.Cu prietenul meu cel mai bine m-am cuplat, pentru ca se vedea evident ca ma place iar eu il placeam la fel.In cazul tau ar fi mai bine sa vorbesti cu el despre asta si sail intrebi ce simte.Pentru ca e evident ca e indragostit nebuneste de tine dar nu stie cum sa iti spuna/sa iti arata. Sper sa te hotarestikissSucces!

| SunnyFlame a răspuns:

Poi el poate vrea o relatie cu tine
fi mai deschisa cu el
si vorbeste spune.i ce crezi ca poti sa ii spui
daca ti si tu la el :X
nu are rost sa va certati pentru atata sau sa faceti nujt ce straight face...
eu vad o relatie de preiteni prietenie doar.adica daca e prieten adv trebuie sa fie bazata pe incredere daca e incredere pe urma vin toate si poate ajungeti sa fiti imp
si ce daca alti spun ca sunteti imp. spune.le ca bine ca poti si ca ai cu cine happy
bafta