| AlexandraSmiley a întrebat:

Hey! Vreau si eu site`uri cu status de orice felwinking... Fundita normalbatting eyelashesSi voturi also!; x; x

Răspuns Câştigător
| AmyAmaLyAAA a răspuns:

Http://www.statusuri.ro/
http://www.statusuri.ws/
http://statusuri.de-calitate.ro/

uite si niste statusuri pe care le stiu eu:

deas fi eu unde e luna,vas vedea intotdeauna,dar asa sunt pe pamant.nu va pot vedea oricand:p
Hai sa impartim lumea: Marea tie, valurile mie, Cerul tie, stelele mie, Soarele tie, luna mie.sau mai bine…TOTUL tie si TU mie!
-Barbatii sunt ca jocul de carti. Ai nevoie de o INIMA sa ii cuceresti, de o TREFLA sa te casatoresti, de INIMA NEAGRA sa ii suporti, de o CRUCE sa scapi de ei
-Te iubesc te doresc du-te draq ca glumec!
A aparut un nou tip de pizza. Pizza EMO, care se taie singura.
Cei care incearca sa isi inece necazurile in bautura uita un lucru: necazurile stiu sa inoate.
Mersul la biserica nu te face credincios, asa cum statul intr-un garaj nu te face masina…
sunt ochii mei dar nu clipesc:)e gura mea dar nu vorbesc:-p pastreazama caci te besk:x
Am vrut sa iubesc pamantul dar…el e trist si rece; am vrut sa iubesc soarele dar…soarele nu incalzeste uneori am vrut sa iubesc marea dar… marea nu iubeste oamenii… Si atunci Dumnezeu mi-a dat puterea sa iubesc tot ceea ce este mai frumos dintre pamant ,soare si mare…. PE TINE…

Nu toata lumea e capabila sa stea în mlastina pâna la gât si sa surâda. Unii nu se pot abtine sa nu dea din mâini ,încercând sa iasa ,chiar daca astfel se scufunda cu totul.

ca o pasare voi zbura catre infinitul necunoscutului,sperand ca te voi gasi intr-o buna zi…

zadarnic ai intrat cu MARILE SPERANTE.esti in SPATIU.uitat de TIMP.in CONSTELATIA ultimei SANSE.

Dragostea este spatiul si timpul masurate cu inima

cand este ranit trupul, curge sange .cand sufletul e ranit, curg lacrimi…!

Unde raiul si iadul se intelnesc acolo ma aflu eu

135.Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist.
136.Cand un pictor orb va picta sunetul unei petale de trandafir cazand pe o podea de cristal atunci inseamna ca te va iubi mai mult decat mine
137.Dragostea este ca atunci cand nu vrei sa dormi pentru ca realitatea este cel mai frumos vis
138.Ai o voce asa frumoasa,dar nu stiu de ce o irosesti vorbind!
139.Nu-mi da sfaturi ,stiu sa gresesc si singura
140.Vata de zahar?NU.Sirop de capsuni?NU Ciocolata?!NU Nu pot gasi nimic atat de dulce ca tine!
141.Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc.Supara cel ce iubeste.Cel iubit isi bate joc
142.Am plans, am suferit, am pierdut atatea. totul pentru o cauza nobila: IUBIREA dintre noi doi
143.Cand dragostea vorbeste, vocile tuturor zeilor par a fi adormite in armonia raiului. - William Shakespeare
144.Cat de mult te iubesc nu vei stii niciodata! Iti pot spune doar ca 59 de secunde din fiecare minut de-al meu ma gandesc la tine. E mult sau e putin? Cand vei stii raspunsul se va risipi si misterul
145.IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul
146.Dragostea nu are nevoie de cuvinte Se poate spune Te Iubesk cu o singura privire !
147.Sa invat sa te iubesc mi-ar putea lua o viata intreaga dar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul !
148.Dragostea adevarata e un "elixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vietii
149.Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.
150.Zambeste, si aratale ca nu iti pasa Zambeste, chiar daca`i prins o pasa proasta Zambeste, indiferent de problemele ce te`apasa Zambeste, chiar daca esti o fire mai retrasa!
151.Nu privi in spate,lasa-n urma tot ce-a fost.Tu incercai sa te ridici.El te tragea in jos.Dar nu ceda cand stii ca inca mai poti,ca tine sunt putine dar ca el sunt toti!
152.Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma.Ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul
153.Totul trece.Asa se spune, dar nimic nu trece fara sa lase urme.
154.Incerc intai de toate pe mine sa ma iert incetez sa mai caut ce credeam ca e perfect si dintre atatea amintiri o sa aleg ce e frumos o sa-ncerc macar o data sa nu vad totul pe dos.
155.Daca toti oamenii ar sti ce spun ceilalti despre ei, n-ar mai exista in lume nici macar patru prieteni.
156. Iubirea este sa dai ocazia cuiva sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face.
157.Lupta sa obtii ce iti doresti in viata , sau vei fi nevoit sa te multumesti cu ce primesti !
158.Cand o usa a fericirii se inchide, o alta se deschide; dar deseori ne uitam atat de mult la usa inchisa ca nu o mai vedem pe cea care s-a deschis pentru noi.
159.Tacerea este prietenul adevarat care nu te tradeaza niciodata.
160.Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima , pe care nu le poti pronunta !
161.Viata este o scena iar noi toti actori
162.Zambeste , atunci cand doare cel mai mult !
163.Viata e scurta Incalca regulile , iarta repede , saruta incet , iubeste cu adevarat , razi necontrolat si nu regreta nimic ce te face sa zambesti !
164.Si nu mi-e frica, el e langa mine, si totul va fi bine
165.In viata cat ai sa traiesti Multi ochi caprui ai sa intalnesti In timp ce te uiti la ei Gandestete si la ai mei
166.Ma invidiezi?Ai dcMa barfesti?Nai decatRegreti ca mai cunoscut?Nu-mi pasaIndrazneata?Nu mai spun.Incapatanata?Pana peste masuraNemultumita?Intotdeauna
167.Buna reputatie a unei femei se datoreaza tacerii multor barbati
168.Nu iubesti o femeie pentru ca e frumoasa.E fruomoasa pentru ca o iubesti tu!
169.Un prieten bun e langa tine nu cand ai nevoie,ci cand gresesti
170.Nimeni nu poate sa imi fure zambetul care`mi apare cand ma gandesc la tine . Si nimeni nu`mi poate fura inima pentru ca ea deja iti apartine !
171.Stiai ca dragostea este cel mai ciudat joc din lume?sau amandoi pierd,sau amandoi castiga.castigam si noi ceva azi?
172.De ce să mă înec în lacrimi şi să nu dau aceast mesaj de despărţire când pot să încep să studieaz iubirea adevărată şi să învăţ cuvantul "feicire"
173.Nu conteaza cat ma iubesti atata timp cat te prefaci!
174.Spui ca adori si ca iubesti, dar nu stii sa pretuiesti.
175.E prea tarziu acum, prea tarziu pentru regrete Din tot ce-a fost frumos au ramas acele momente.
176.Iubirea:ce rost are sa iubesti daca niciodata nu ai parte de ea ?!
177.Probabil poza mea din rama mi-ar soptii : stii, nu esti ceea ce-mi doream sa fi!
178.Ochii care te priveau candva cu atata dragoste, acum plang si se uita in alta parte
179.Complimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altzii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt.
180.←♥→Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult←♥→
181.←♥→Nu’s fitoasa.prea putin imi pasa.uita’te la tine si apoi vorbeste de mine ! Ati uitat: AM TUPEU Ramane-ti in spate CA IN Fata SUNT EU !♥
182.Vor exista mereu oamenic care te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.
183.E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.
184.Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.
185.Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta? prostia si stiti dc?pentru ca se raspandeste
186.Dragostea lui este ca vantul:o simti dar nu o vezi
187.Am un talent nativ.Să folosesc un zâmbet pe post de sedativ!
188.Nu te Schimba urmează-ţi visele nimeni nu te poate oprii.Nu ceda orice ar fi!
189.Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii.
190.Te crezi in lumina reflectoarelor in centru multimii. Dar defapt esti singur in camea ta iar becu de 2 watzi bate in oglinda si iti creaza senzatzia de vedeta iar zgomotul care intra prin crapatura termopanului pare a fi urletul multimii
191.Cu fiecare privire imi bagi un cutit in inima,cu fiecare apropere il infigi mai adanc,cu fiecare cuvant doare mai tare,ca apoi cu distantzierea sa-mi iei si cutitul ala si sa nu mai am nimic, macar ala imi aducea aminte ca te iubeam si ma facea sa ma doara
192.De ce oare nu simt ca ploua?Pentru ca u esti langa mine si esti ca o umbrela
193.Pentru un moment ti-a ramas in suflet De-atunci o porti cu tine,oriunde,oricand, si simti ca deja face parte din tine.
194.Zambeste! E al doilea cel mai frumos lucru pe care il poti face cu buzele
195.CiNE zAmBEstE caNd LuCRuRIle MeRG rAu.S-A gAnDit Pe CinE sa DEA VinA
197.Puteti copia originalul dar niciodata nu veti fi ca el
198.Ai pIeRdUtH Un dIaMAnT: (iN TiMp cE ErAi pReA OkUpAt sA CoLeCtIoNeZi pIeTrIkElE
199.Marile incendii se nasc din scantei mici
200.I don't like to be bad I'm just tired to be nice
201.Totzi baietzi se uita dupa mine dar ei nu stiu ca eu am ochi doar pentru tine
202.O femeie desteapta are intotdeauna barbatul pe care si-l doresc si alte femei
203.Stiu ca te uiti la ea si te gandesti la mine O atingi pe ea dar ma simti pe mine Ti-e sete de mine dar te racoresti cu ea Stiu ca ma vrei pe mine dar te multumesti cu ea
204.Oricat de frumos ar fii un baiat Exista o fata' deja plictisita de el!
205.Dak as avea curajul sa iti sp ca inca tin la tine daca as avea curajul sa iti sp ca inca ai un loc in gandul,sufletul si inima mea pentru ca u esti baiatul la care am tinut cel mai mult.si ori cat as incerca nu voi putea uita atat de usor tot ce a fost
206.Mi’am pierdut ursuletl de plush ?nu vrei sa dormi tu cu mine ?
207.Sa iubesti inseamna sa te minti in fiecare zi ca cineva se gandeste la tine!
208.Un buchet de ghiocei si o primavara superba pentru o persoana mai speciala decat toate anotimpurile!
209."falsa"-doar cu unii."ignoranta"-cand nu vreau sa vb cu u..."te urasc"-mi-ai dat motive "te deranjez"-iartama nu-mi pasa."totusi "vrei sa fim prieteni"- demonstreaza ca meriti
210.Cel mai bun prieten nu vorbeste pe la spate Cel mai bun prieten e mai mult decat un frate Cel mai bun prieten iti spune totul tie Si imparte cu tine si ultima mie
211.Chiar de-ar fi greu,tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme.tot as glumi!pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa!
212.Dintre toate prietenele care le-am cunoscut tu esti cea pe care nu vreau sa o uit, si daca mor inaintea ta, voi ajunge in rai si te voi astepta
213.Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.
214.Prietenia inseamna sa fii alaturi de prieteni nu cand au dreptate ci atunci cand gresec.
215.In viata tre sa fi sigur pe tine sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!
216.Am aflat ca nu poti avea incredere in nimeni,m aflat ca la cel care te astepti mai putin te poate trada,am aflat ca nimanui nu-i pasa daca sun fericita sau trista,am aflat ca in lume exista mai multa ura decat prietenie

1 răspuns:
| BeByTzZa a răspuns:

Http://www.status-uri.tk/

Este prea superrrr site-ul!