| Annto a întrebat:

Heyy. :* acum cam 2 zile, am avut un vis... cum ca eram la bunici (bunicul e mortsad) dar am visat ca eram la inmormantarea lui, era in sicriu era tinut acasa. si stateam cu mama si bunica la sicriu la el. si dintr-o data vad ca nu mai este in el... si ca imi apare in fata, si misca tot felul de lucruri prin casa. eu incercam sa-i spun mamei dar ea spunea ca nu e nimic ca mi se pare straight face as vrea sa stiu ce ar insemna visu, cand visezi pe cineva care este mort ca te bantuie straight face

Răspuns Câştigător
| LoveKiddie a răspuns:

Poi...nu inseamna neaparat ceva scos din filme horror, adica nu vad vreun motiv care sa te injrijoreze sau sperie. Poate ca vrea sa iti transmita ceva, intotdeauna am crezut ca subconstientul (visele) transmit ceva ca ''de dincolo'' de realitate.La mine se intampla,cand visez un anumit lucru, urmatoarea zi sa se intample ceva din vis, sau legat de el.Ce e important e ca visul tau se poate interpreta in mai mute sensuri:
-poate bunicul tau iti tr ceva
-are vreo legatura cu biserica
-cu pacatele
-ca un fel de readucere aminte ca a apatinut candva bunicul tau in viata ta si probabil nu ai mai dat atat de multa importanta acestui lucru

si altele

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Citește dicționarul de vise pe www.elystar.ro și nu numai!
Pa, pa.

| xxx1 a răspuns:

Mort
- amintiri ale trecutului, aspecte demult incheiate, situatii terminate; - inviat - efecte ale trecutului care inca te...

| mary_1175 a răspuns:

Probabil nu are liniste in mormant,
am o intrebare si vreau sa-mi raspunzi sincer, sunt probleme in familie la tine legat de bunicul tau?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca esti varza la capitolul exprimare!

| Kidu_8788 a răspuns:

Mort :
- amintiri ale trecutului, aspecte demult incheiate, situatii terminate;
- inviat - efecte ale trecutului care inca te afecteaza sau care pot reveni in actualitate.