| Alexandra2695 a întrebat:

Heyy!* Am avut logodnic timp de 2 ani de zile. Dupa niste esecuri in relatie, sora lui a decis ca e mai bine sa isi bage nasul sa ne despartă (ceea ce a si reusit). Dupa cateva luni am intrat iar in discutii. Mai pe ascuns am reluat relatia. De data asta toate au mers anapoda. Ne certam zi de zi din orice. Am tinut-o asa mai bine de un an. Dupa o cearta mica (chiar mai mica decat eram obisnuiti) nu am mai vorbit vreo 4 zile. Dupa alea 4 zile, observ ca a intrat intr-o relatie. Simt ca am fost trădată, si vreau o explicație, dar acum nu mai imi raspunde la mesaje. Vreau niste explicații si nu stiu cum sa le obtin. Va rog sa ma ajutati cu un sfat, cum sa obtin ceea ce am nevoie

Răspuns Câştigător
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Esti masochista? laughing))))
Sfatul meu e sa te maturizezi si sa inveti sa te indepartezi de oamenii care iti fac rau. Aia nu a fost o relatie, a fost o... chestie.
Cine cauza certurile? Daca tu le cauzai, nu vad de ce te simti tradata, l-ai impins in bratele alteia. Poate omul ti-a zis de 100 de ori cum il faci sa se simta si l-ai ignorat, tu stii ce-a fost acolo.
Oricum, intre voi e ceva extrem de toxic.
Citeste mai mult, invata ce e aia o relatie de orice fel, pentru ca trebuie sa ai niste lacune foarte mari in educatie ca sa stai si sa te chinui in halul asta.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Din moment ce nu-ti raspunde la mesaj e clar ca nu mai da 2 bani pe tine, de ce iti mai pierzi timpul? sa te mai si faca disperata si in toate felurile. Ai si tu putin respect de sine.

| Andreeush a răspuns:

Daca are o noua relatie atunci e clar ca nu te iubeste, nu te merita.
De ce iti complici viata stand dupa el?
Nu il mai cauta, ai si tu un pic de demnitate.