| CookieStar a întrebat:

Heyy! Pe 21 iunie plec în tabără și stau până pe 27. Ce să-mi iau în bagaj? Și ce să-mi iau pe drum, având în vedere că va dura șase ore? happy Mersii.

1 răspuns:
| GiggleCake a răspuns:

Hey şi ţie!
În bagaj poţi să-ţi iei (şi ar trebui), următoarele lucruri:
*8 tricouri (unul este de rezervă)
*o bluză cu mânecă lungă, pentru că ar putea să fie frig
*pantaloni scurţi şi lungi (câţi vrei, dar în total ar trebui să ai 8 perechi)
*o jachetă (cum spuneam, ar putea fi frig, merge şi o bluză de trening)
*o pereche de adidaşi sau tenişi
*o pereche de sandale
*o piesă de îmbrăcăminte elegantă, dar în acelaşi timp lejeră, pentru că s-ar putea să faceţi o petrecere
*sutiene
*8 perechi de lenjerie intimă
*tampoane sau absorbante (chiar dacă nu vei fi neapărat în perioada de ciclu atunci, e bine să fii precaută şi să ai la tine câteva absorbante de uz zilnic şi tampoane normale, dacă porţi. ăm, chiar dacă eşti foarte sigură că vei fi ok, ia-ţi şi ajută-ţi o colegă, dacă e.)
*beţişoare de urechi
*şerveţele umede
*gel de duş
*şampon şi balsam
*pastă de dinţi
*periuţă de dinţi
*trusă medicală (pastile dureri cap sau burtă, plasturi, puţin spirt etc.)
*machiaj, dacă îţi place să porţi şi ai (fond de ten, corector, un ruj discret, un luciu, rimel şi îţi mai iei ce vrei tu. asta e baza)
*gumă de mestecat
*perie şi pieptăn
*3 sau mai multe elastice de păr şi vreo 10 agrafe de alea negre şi mici (colegele se vor împrumuta de la tine mai mult ca sigur), plus alte accesorii de care mai vrei
*ojă şi lac (veţi avea şi timp liber, nu doar activităţi şi fetele se vor bucura să vadă că ai la tine. alungă plictiseala)
*placă sau ondulator
*prosoape (la hotel/cabană vă dau puţine. mai bine la ai pe ale tale)
*papuci casă
*costum baie
*telefon
*încărcător telefon
*căşti

Iar pe drum, socializează sau ascultă muzică. Dacă cunoşti persoane noi încă de pe drum, îţi va fi mult mai uşor să te distrezi. Şi ia-ţi apă şi mâncare (gustări).Cam atât.

Sper să te distrezi! big grin