| Mirela67 a întrebat:

Heyy,TPU!
Am si eu cateva nelamuriri...
Daca un baiat se uita la tine,dar rareori vorbeste cu tine,daca vine pe langa tine cand esti cu prietenele si vorbeste cu ele,dar cu tine nu,dar cand esti singura iti face cu ochiul si iti zambeste (chiar si cand esti cu prietenele doar ca numai tu observi),daca te vede ca vorbesti cu un baiat si se uita la tine si dupa se uita ceva mai urat la baiatul acela, dar cel mai mult daca se uita la tine tot timpul inseamna ca te place? Gen voi baietii v-ați bate joc de o fată uitându-va la ea mereu doar pentru a-i da semnale false?
Va rog, sinceritate si seriozitate.Mulțumesc anticipat!

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil că te place dar e timid să vorbească cu tine direct și încearcă să se integreze în grupu tău

| Mirela67 explică (pentru Adry05):

Dar de ce nu ma baga si pe mine in seamă cand sunt in grup?

| Adry05 a răspuns (pentru Mirela67):

Timid nu-ți spune nimic?

| Mirela67 explică (pentru Adry05):

Timid sigur nu este

| Adry05 a răspuns (pentru Mirela67):

Când placi pe cineva poți să fii tu tupeistu tupeiștilor că tot ești timid în preajma acelei persoane

| lpavel a răspuns:

Sigur ca te place dar vrea sa fie sigur ca si tu il placi de aceea nu face primul pas, ii e frica ca il vei refuza! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea cred că te place, daca te-ar placea s-ar uita la tine pe furiș si l-ai prinde că te privește insistent.
Eu cred că e magar, daca îți face cu ochiul. Nu se face așa ceva.

| Mirela67 explică (pentru anonim_4396):

Bine,doar o dată mi-a facut cu ochiu, sau ma mai striga pe nume gen..sunt singura si trece cu prietenii lui pe langa mine si ii lasa pe prietenii lui sa mearga mai in față si dupa se intoarce la mine si ma striga pe nume si ma intreabă chestii,gen doar despre școală si asta este nelamurirea ca eu cand ma uit la el de mai multe ori il vad ca se uita si el la mine,gen. uneori insistent,cand il vad ca ma priveste, las privirea in jos si il vad ca inca se uita la mine, cand vorbesc, el zambeste, si se uita pe furis..adica,rapid..vorbeste cu prietenii lui ceva, si se uita putin la mine. Oare se uita pentru ca ma uit si eu la el?

| Mirela67 explică (pentru Mirela67):

Imi raspundeti, va rog?

| aimullah123 a răspuns:

Cine stie ce e in mintea lui?!
Noi oamenii nu ne cunoastem in totalitate nici macar mintea noastra.
Eu unul nu as face asa ceva.