| Cristinnah a întrebat:

Heyy TPU! Sunt in clasa a 12a, iar intentia mea era sa aplic la scoala de Subofiteri din Cluj, insa acum ca examenele s-au mutat in ianuarie mi s-au dat planurile putin peste cap. M-am gandit sa dau la limbi moderne pana atunci, fiind o pasiune de a mea, insa parintii mei nu sunt de acord pentru ca nu imi ofera un loc stabil de munca si insista mai nou sa aplic la Academia de Politie, eu nefiind pregatita deloc din istorie si la un nivel mai mic la romana si engleza ( cat pentru subofiteri). Plus ca pe mine nu prea ma incanta ideea academiei atat de mult. Nu stiu cum as putea sa ii conving ca este cam -prea tarziu- pentru a ma pregati din toata acea materie si sa nu mai insiste.

2 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Alege cu inima, alege ce te face fericita.

| shrink a răspuns:

Am impresia din ce spui ca nu esti prea hotarata in ce directie vrei sa o apuci cu cariera.Cateva luni de asteptare merita daca chiar vrei la subofiteri.
E bine sa asculti sfaturile parintilor, dar pana la urma tu trebuie sa iei decizia ce o sa faci cu viata ta. Bafta multa!