| aleka999 a întrebat:

Heyyy TPU, dati-mi va rog un sfat nu stiu ce sa fac am note mici la scoala dar eu invat acasa nu sunt prea mandra va rog sa ma ajutati si sa imi spuneti cum as putea sa invat si sa iau note mari...sad

4 răspunsuri:
| DinamoPCH a răspuns:

Cand inveti, concentreaza-te la lectie....si apoi, scrii-o pe o foaie..succes!

| WhatDăFack a răspuns:

Păi când vi de la şcoală pune-te să dormi puţin dacă eşti obosită, nu te pune să înveţi dacă ţi-e somn, că după oricum tot acolo ajungi, nu şti nimic. Şi cu voce tare, citeşti lecţia până o ştii, citeşti tot câte o fraza, după mergi mai departe, iei iar de la început, după mergi mai departe, şi tot aşa. Baftă la învăţat şi la note mari!

| xXCutiePieXx a răspuns:

Poti sa iei niste pastile de memorie.Si sa repeti in pauze lectia pe care o ai de invatat. Sper ca te-am ajutat! happy