| buubuu a întrebat:

HHey.imi place de un baiat cu 2 ani mai mare.sta in acelasi cartier cu mine, dar e la o alta scoala. vorbim mai mult pe mess decat "face2face". iar afara el e curios si intreaba multe chestii si pot spune ca se holbeaza deadreptu la mine.se uita asa adanc:Xel e foarte popular.credeti ca asta ma va impiedica sa ajung la el?
acum. odata cu zapada.il tot intreb daca iese afara si asa.afara cand ma vede.ma bulgareste
credti ca lui i place de mine? din comportamentu pe care il are? faza e ca el tot zice ca vrajeste la fete si asa. dar nu cred ca e adevarat...cum sa-l conving sa iasa afara? credeti ca si-a dat seama ca`l plac? pe mess. faza e ca tot eu intru pe elcrying. el ff rar intra pe mine... dar dupa isi da drumu.si vorbim si asa. daca m-ar placea ar trebui sa intre el pe mine nu? ce sa fac:-s?:* fundoilove struck

4 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

In primul rand sa nu crezi barfele cum ca e cuceritor si mai stiu eu ce. Si eu m-am luat dupa gura lumii cu prietenul meu si m-am despartit de el. Apoi iar au inceput fraierii cand au vazut ca incepem sa ne apropiem sa zica ca el sta cu mine doar sa se culce cu mine si vrajeli. S-au dovedit ca erau inventii de-ale lorwinking si acum sunt fericita cu iubitullove struck.

Daca te priveste atent e posibil sa te placa. Dar fi si tu atenta la ce se uita. Ca daca nu-si ia ochii de la sanii sau fundul tau, atunci te considera "buna'' si atat. In schimb daca te priveste si zambeste, cand te uiti la el intoarce privirea, te placebig grin.

Lasa messul si vorbiti in fata. Invita-l la un suc/o cafea daca el nu face primul pas. Va aprecia ca ai initiativa si ii va placea asta. Nu e neaparat sa te streseze tot timpul pe mess daca te place. Poate e genul orgolios si nu-i place sa alerge dupa o fata. Si e foarte probabil daca e genul cautat de fete si frumusel. Si totusi nu-i da prea multa atentie. Pune-ti un status care sa-l faca curios/sa-l intrige de ex,, N-ai tupeu sa te indragostesti de mine. Care are tupeu?batting eyelashes'' si poate se baga in seama.

Daca e dorit de fete nu inseamna neaparat ca nu ai sanse la el. Si prietenul meu e la fel si multi nu ne-au dat sanse. Adica au zis ca eu cu el nu putem sta nici macar doua luni ca nu are el cum sa tina la mine si uite ca am implinit 3 luni si suntem cei mai happybig grin.

Succes si nu uita: Lasa messul ca nu asa se rezolva lucrurile. Baietilor le plac fetele cu inintiativa care sa se duca la ei nu care sa astepte sa faca ei primul pas ca nu mai suntwem pe vremea buniciihappy

| leonardo a răspuns:

Frate, dar tu nu ai nimic altceva de facut decat sa postezi aceeasi intrebare de 100 de ori? Du-te, draga, la un psihiatru ca suferi cu capul rau de tot si mi-e teama sa nu fie ireversibila boala daca mai astepti.

| XKidutzaa a răspuns:

Pey.si eu cunosc un baiat (de care imi place) tot asa este foarte popular, imi face cu ochiul dar cand ma vede pe afar ma bulgarste, etc... a icneput sa se comporte frumos cu mine etc nici eu nu imi dau seam daca ma place dar in cazaul tau e mai usor.probabil daca zici ca uh trebuie sa il contactei uh prima inseamna ca e cam timid fa uh emreu primul aps si apropo sigur ai sanse la elc hair daca e popular si eu cu baiatul acela la fel fac.iti dau id-ul meu pe privat poate mai vb. sper ca te-am ajutat ...bafta!kiss

| Anxx a răspuns:

Din comportamentul lui thinking nu pot sa zic exact ce reiese pentru ca si eu am avut o situatie asemanatoare. vb cu mine dar in final am vazut ca de fapt nu era nimic serios. nu stiu ce sa-ti zic sad la mine chiar stia ca l plac, pe mess vorbeam dar fata`n fata cand ne-am int nu s-a int nimic. ba chiar ne am certat. nu stiu ce sa ti zic :* invita l afara si daca vezi ca te refuza mereu inseamna ca nu trebuie sa mai insisti big grin