| Serendipity17 a întrebat:

Hi! am 13 ani si as vrea sa imi iau niste pantofi cu toc big grin sunt frumoosi si destul de ieftini. E o problema...au toc mare 0.0. Intrebarea e daca este ok sa port tocuri de 7, 5 cm astfel incat sa nu imi afecteze coloana vertebrala?

Funda love struck

Răspuns Câştigător
| ღ♥ღuLyღ♥ღ a răspuns:

Eu iti recomand sa nu iti iei. Au tocul mare si tu esti micuta. Eu zic sa nu te grabesti, vei avea timp cand vei fi mai mare sa tot porti tocuri. Si, de asemnea, iti poate afecta coloana si alte. Acum, tu hotarasti daca ti iei sau nu, dar eu zic ca mai bine iti iesi niste balerini frumosi si ii poti purta oricand ( cu tocurile te vor durea si picioarele si nu ii vei lua in fiecare zi)

3 răspunsuri:
| Coconut a răspuns:

Mai bine nu iti lua. La 13 ani cu tocuri asa de mari o sa pari caraghioasa. Incearca niste balerini sau nite pantofi cu tocul mai mic. Nu o sa dea bine nici in public si e posibil sa iti afecteze si coloana in timp. :* Succeshappy!

| Damii a răspuns:

Draga mea...cred ca stii si tu ca pantofii cu toc nu sunt sanatosi, chiar daca ei pot schimba aspectul picioarelor.
La varsta ta, poti sa porti pantofi de 7, 5 cm dar te sfatuiesc numai la ocazii speciale.
Nu prea merita sa iti obosesti picioarele...parerea mea

| pinkcandy7 a răspuns:

Hi! si eu am 13 ani si am aceleasi dorinte sa port tocuri inalte(dar sunt prea inalta am 1.66)dake ai mai purtat tocuri (nu chiar asa de inalte) si nu te-au creeat probleme, eu cred ca poti...:*:X