| Piㄨㄨy a întrebat:

Hi!happyCine ma poate ajuta cu niste statusuri triste, despre prietenie(si falsa si adevarata) si despre iubire? Va rooog:*:*:*:*. Cele mai bune primesc fundita+vot:X.Ms anticipat:*.

Răspuns Câştigător
| LoveMe a răspuns:

Spui punct`. Dar Nu se termina Niciodata`! Pentru ca Te atrage ca nici O alta fata`!

Si când te vad întâmplator imi aduc aminte de tot ce a fost ,dar uitându-ma înapoi îmi zic: "Chiar n-are niciun rost !

Mereu vei căuta la ea.Tot ce adorai la mine cândva.

Si intr-o zi vei cauta privirea mea in fiecare "ea" din viata ta.
Vorbeşte mult , e stresantă , e zbuciumată , râde întruna şi fără motiv,dar prin felul ei de a fi te face s.o adori ...
• Pata pe care o lasa o singura minciuna nu poate fi stearsa de o suta de vorbe adevarate
Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!
Incearca sa razi si tu de viata, nu lasa numai viata sa rada de tine.
Toti avem probleme, conteaza cum le facem fata, nu le da prea multa importanta, n-ai decat o viata.
Un singur lucru bun am invatat de la tine , sa-i dau dracu pe toti daca mie imi e bine :*
De cate ori vad visele cum se sfarsesc'. De atatea ori ma ambitionez sa reusesc !
Stii ca nu sta dupa noroc, si daca vrea sa iasa fum, stie unde sa dea foc.
E genu de fata care nu pica usor, nu-i pornita pe combinatii,nu-i pe interes si nici nu prea da explicatii ! :*
Lasa`ma cu lumea care nu ma agreeaza,Daca ai trecut de spini,ai ajuns si la petale,La mOmenTele speciaLe,care dau vieTii culOare! :*
Apar interesele Si nu-mi pasa pe cine calc in picioare, atat timp cat pe mine nu ma afecteaza si nu ma mai doare! winking
Asta mica e mereu cu zambetul pe buze, nu se streseaza, nu prea o intereseaza ceea ce urmeaza !
Ma indepartez incet , voi sterge tot, mi-e greu dar o voi face!
Sec.Mai sec ca orice vin.:]
De ce sa plang. Cand pOt sa rad? De ce sa urasc. Cand pOt sa uit?
un alt apus de soare, frăţioare, ştiu că doare tare ! Capu` sus , nu lăsa nimic să te doboare !
O aluzie discreta. Pluteste. O idee. O nemultumire. O tradare. O impresie. O poveste despre cev a. Impresii. Impresii. Si daca este adevarat?

Imi incep fiecare zi trezindu-ma, uitandu-ma la ceas, si gandindu-ma "Ce fac azi?". Zambesc, si-mi raspund: "Nu-mi pasa."
Da` oare cum ar fi sa am aproape tot, da` oare chiar ar fi prea tarziu sa le zic stop !?
Incearca sa zambesti urmeaza sfatu': "Fi fericit toate trec ba da'le dreacu"

cate s-au spus,cate s-au dus,nu ma mai doare.cu orice zi in plus sunt mai sus,restu'?! doar vb goale!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa zambeste chiar daca treci printr`o pasa proasta !

Ca se intampla zi de zi sa iei lectii de la viata scopul tau este de a fi mereu cu-n pas in fata !

Imbracat in zambete aproape orice om e fals. Am crezut in ochi sinceri si , da , m-am ars. Am vazut in oameni ce nu vroiam sa cad vreodata, iubirea si ura. cum lovesc ambele deodata !

3 răspunsuri:
| Andrutsa15 a răspuns:

1. Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.
2. Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei.
3.Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...
4. Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.
5.Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI.
6. Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta
7. Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor.
8.Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile.
9. O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.
10.Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui.
11.Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.
12. Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa.
13.
Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.
14. Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii.
15. Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei.
16. E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie.
17. Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.
sper ca ti-am fost de ajutor. Sa ai o zi splendida fundita?batting eyelashes

| florin97 a răspuns:

1. 1f u C4n r34D 7h1s u r34lly n33d 7o G37 l41d

2. Nu beau, nu fumez, nu ma droghez, nu-mi insel prietena, dorm de la 22 la 6, sunt foarte cuminte. Dar si cand ies din puscarie… laughing