| GEORGE5067 a întrebat:

Hi! Daca am procesor Dual Core de 2.9 GHz, asta inseamna ca am de doua ori Hertzii? adica 5.8?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns:

Nu! Inseamna ca ai doua core-uri, adica nuclee ale procesorului.Single Core-ul a disparut de mult, acum se poarta Dual Core pentru Intel si X2/S3/X4/X6 pentru procesoarele AMD Athlon si Phenom.Ai doar 2.9 GHz, impartiti pe doua core-uri.5.8 nici nu stiu daca se gaseste pe la noi thinking

| MiK3L a răspuns:

Ca sa te lamuresti uit-te in unitate daca ai 2 procesoare ai 5.8 daca nu ai 2 ai doar 2.9