| LotteCharlotte a întrebat:

Hi! E adevarat ca face celulita daca mananc multe mandarine?! straight face Eu mananc cate un kg pe zi, inlocuiesc cina cu ele... Ingrasa sau ceva de genu?!

Răspuns Câştigător
| SoWat a răspuns:

De celulita nu cred.Eu mananc mandarine pana la refuz( blushing ) si nu am nici urma de celulita. La masajul anti-celulitic din cate stiu se folosesc uleiuri de migdale si picaturi de mandarine.100 de grame de mandarine contin:• Calorii: 47;

• Glucide: 11 g;

• Fibre: 1, 9 g;

• Vitamina C: 30 mg;

• Calciu: 33 mg.
Nu iti recomand sa mananci asa de multe caci pot duce la ocluzie. Daca vrei sa inlocuiesti una dintre mese cu ele ar fi mai garantat sa mananci mere, ele accelereaza arderea mancarii/grasimii din organism si sunt mult mai sanatoase.

3 răspunsuri:
| ewygirl a răspuns:

Eu spun ca nu, deoarece e fruct si fructele nu ingrasa.Dar ca sa fi sigura intreaba un specialist(nutritionist).

| St3fY_3193 a răspuns:

Normal ca nu!

| rebekadavidoff a răspuns:

Parerea mea este ca poti manca mandarine dar nu un kg pe zi si nu seara chiar daca inlocuiesti cina. Mai bine inlocuieste pranzul daca chiar vrei sa mananci atatea mandarine. Contin glucide ca orice fruct deci daca iti faci probleme ca te-ai putea ingrasa exista acest risc. In concluzie, nu manca fructe seara si nici imediat dupa masa. Sper sa-ti fie de folos sfatul meu!