| buterfly a întrebat:

Hi everybody!happyMai am si eu inca o intrebarebig grin
Mai am un pic si trebuie sa ma gandesc ce facultate sa urmez... Dar habar nu am... Dati-mi si mie vreo idee dar sa fie ceva de viitor daca stiti la ce ma refer!happy

Meeesc! Fundita!:X

Răspuns Câştigător
| ioana996 a răspuns:

Bun.deci ciuleste urechilelaughing daca iti place matematica, fizica, chimia, informatica(incluzand si cibernetica) te poti duce la ASE, daca iti plac limbile straine te duci la Limbi Straine, sau daca iti place romana si tot ce tine de ea, maketingul, situatii bancare si tot ce sunt inrudite cu acestea te duci la Spiru Haret(are foarte multe ramuri), daca iti place biologia ci te pricepi putin si la chimie poti sa te duci la Universitatea de Medicina si Farmacie(si aici au foarte multe ramuri in specialitate) dar eu te sfatuiesc prieteneste avand in vedre faptul ca sau scumpiit mult facultatile si la stat ba chiar mai mult de la particular cred ca se merita sa pleci in strainatate(dar doar daca ai peste 8 in bac altfel nu te primesc la facultate in strainatate). succes si mai vorbim:*

2 răspunsuri:
| Printzess a răspuns:

Pai :p poti sa faci post`liceala de medicina si ajungi farmacist/a cu un salariu foarte bun:p

sau sa dai l facultatea de medicina dar e cam mult d invatat si sa ajungi stomatolog:d eu una asta as face pentru ca e o meserie banoasa:p

sau facultatea de sportthinking

depinde ce te pasioneaza:p dar cea mai buna e medicinabig grin

| Ea_1881 a răspuns:

Parerea mea. e ca politia e de viitor(parerea mea)