| alessia a întrebat:

Hi happy! plec in vacanta in Italia si as vrea sa tin legatura cu prietenii tot de pe cartela de Romania.tongue. Ca sa fac asta trebuie sa`mi activez roaming`ul, nu? as dori sa stiu cum confused[sunt in reteaua cosmoteon the phone. si cum se procedeaza cu creditul daca vorbesc de acolo? adica imi ia si mie si persoanei respective?thinking Dar daca imi activez minute, merge? va rog help me, cat mai multe informatii...[ca pe mess nu o sa am timp sa stau toata ziuasad sh nici cartela de Italia nu as vreastraight face]. CEA MAI MARE FUUNNDA:X:X

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna, iti activezi roaming-ul, iar daca persoana pe care o suni e tot in cosmote si are minute in retea, e mai bine sa te sune persoana respectiva, lui ii ia minute si tie din credit, asa daca suni tu, va taxeaza pe amandoiwinking o zi bunawave, eu asa procedam cu fiul meu in spaniawinking

1 răspuns:
| Andarock a răspuns:

Da, trebuie sa-ti activezi ''roaming`ul''.
Sper ca te-am ajutat.