| SuNNNShINe a întrebat:

HI TPU! Auziti mie imi plac jocurile de strategie! Ce joc (pentru PC nu online) imi recomandati? Cel mai fain are FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Aero_7920 a răspuns:

Stonghold legend este foarte bun, Warcraft 3 mai ales Beta ( Multiplayer), empire earth e super, Age of empire 1, 2, 3, Medieval : total war PS am auzit ca se controleaza cam ciudat, vechi dar super Rise of Nations, iar asta am auzit ca e cel mai bun Total Annihilation. PS daca vrei sa iti dau si informatii despre jocurile astea PM me happy...
O zi buna

4 răspunsuri:
| JaJe a răspuns:

Hehe, si mie imi plac jocuri de strategie, poftim aici o lista jocurilor cele mai bune de strategie!

-Company of Heroes (cu expansiunea Opposing fronts si Tales of War) + MOD Eastern Front [Recomand]

-Command & Conquer Generals (Cu expansiunea Zero Hour) [Recomand]

-Starcraft (cu expansiunea Broodwar)

-Red Alert 2

-Red Alert 3

-Red Alert 3 Uprising

-StarCraft 2

-Age of Empires III

| Zai a răspuns:

Jocul RTS(Real-time-strategy) e cam mort! Nu prea mai ies jocuri de genul! Eu iti recomand cele care mi-au placut mie:Starcraft 1 si 2, Warcraft 3 (reign of chaos si the frozen throne), Stonghold Crudsader, Stronghold Legends sunt foarte bune!

| Miru_8947 a răspuns:

Jocul "muta cubul". eu am ajuns la nivele mari happy e mai mult de logicabig grin dar mie una imi place.cauta-l pe google :* (daca iti place sa nu uiti sa imi dai fundabig grin)

| Carut_Eugen_1991 a răspuns:

Minecraft