| anonim_4396 a întrebat:

Hi,TPU cei care ati trecut prin "despartiri"
Am fost 1 an amica cu un tip care il placeam ...ieri ne-am certat si tocmai atunci i-am zis ca vreau sa fiu cu el, dar el a spus ca nu ne potrivim, sa il uit, ca nu ii place de mine, si mi-a dat block

credeti ca o relatie dintre o FATA putin copilaroasa si un tip " matur nu va merge niciodata?

ps.va rog fará jigniri

Răspuns Câştigător
| Scarbo a răspuns:

Depinde de la om la om acum, mie unul imi plac fetele mai copilaroase, mai inocente. Daca acel prieten ti-a spus ca nu va potriviti si nu ii place de tine nu cred ca mai are rost sa continui sa te uiti dupa el. Nu prea am cum sa te ajut fara prea multe informatii, povestestemi mai multe, poate o sa reusesc sa te ajut cum pot, ok? Poti sa mi le spui aici sau in privat.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se vede clar ca nu merge. Cel putin in cazul tau. Ti-a dat block. Fii multumita ca nu a profitat de tine mai intai.

Bula
| Bula a răspuns:

Dragoste cu sila nu se poate.
Cauta-ti si tu un alt prieten.

| Andreeush a răspuns:

Ți-a zis destul de clar că nu vrea să fie cu tine, ar trebui să il uiți, nu mai are rost să mai încerci să te apropii de el.
Lasă-l, nu merită.
Nu la toți băieții le plac fetele mai copilăroase dar asta nu înseamnă că nu poți găsi pe cineva care să te respecte. Nu toți băieții sunt la fel.

| Plato a răspuns:

E foarte simplu: nu te vrea, nu ai ce face. Lasa-l pe Naruto in pace si ia o carticica de gramatica, ca-ti prinde bine.

| Celestina003 a răspuns (pentru Plato):

Ei na, mersi.

| LadyDot a răspuns:

Daca dupa 1 an ai ales sa ii spui sentimentele tale dupa o cearta, este posibil momentul sa nu fie foarte inspirat. Lasa-l sa se calmeze si discutati atunci.
Pana cand va fi deschis unei discutii ai putea sa iti faci o "auto-evaluare " si sa te asiguri ca el este baiatul pe care ti-l doresti. Daca el chiar te-a pus pe ganduri inseamna ca nu esti nici tu sigura de viitorul vostru impreuna.
Iti recomand sa citesti "Elixirul numit iubire"-Ramtha, se gaseste varianta pdf. Poate te ajuta sa iti clarifici sentimentele si sa poti iubi neconditionat, dorindu-ti la randul tau tot o iubire neconditionata.

| Celestina003 a răspuns (pentru LadyDot):

O sa citesc, multumesc...

| Celestina003 a răspuns (pentru LadyDot):

Acestui raspuns resl trebuia să îți dau fundația

| Celestina003 a răspuns (pentru LadyDot):

Aveai mare dreptate!♡♡