| anonim_4396 a întrebat:

Hi TPU!
Nu stiu ce sa mai fac! Va rog ajutati-ma! Imi pierd cea mai buna prietena, si asta numai din cauza mea.Recunosc ca nu am fost o prietena buna si stiu asta! Certurile cu ea ma dor chiar daca prietena mea nu crede asta. Ce pot sa fac sa-i recastig increderea? Am plans din cauza asta, si ea astazi la scoala mi-a zis ca s-a suparat pe mine si eu nu stiam de ce.Atunci m-am saturat si i-am zis : "Si ce vrei sa fac eu acum? " (am zis asta pentru ca ma saturasem sa se supere mereu si nici macar nu stiam de ce, cum am mai zis )Nu mai vorbea,am intrebat-o ce are si nu imi raspundea,a si plans,din cauza mea! Ce credeti ca pe mine nu ma doare? Ce sa mai fac? Bine,despre discutia de la scoala am vorbit si mi-a zis ca isi va face si alti prieteni noi...,Ce credeti? Am ranit-o de prea multe ori,oare e mai bine sa stau departe de ea?(ea zice ca nu vrea sa ma indepartez,deci prefera sa fie ranita decat sa ma piarda pe mine!) Acuma pot spune ca e totul putin mai bine intre noi,dar tot o simt altfel fata de mine,tot cred ca nu are incredere in mine. Poate nu o inteleg, poate avem gusturi diferite, chiar total diferite dar asta nu conteaza,( ma refer la gusturi nu la faza "ca n-o inteleg").As vrea ceva sfaturi.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Derya99 a răspuns:

Eu nu stiu ce s-a intamplat intre voi. De uitat stiu ca nu se poate uita. Dar mai incercati odata dar daca nu se mai poate sa fiti iar cele mai bune prietene macar prietene sa fiti ca nu strica. Sunteti colege nu trebuie sa va certati nu e bine o stiu din propria experientasad Dar acum nu mai am probleme de genul asta.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca tii la ea, las-o in pace.

Răspuns utilizator avertizat
| a răspuns:

Hey! Ea sigur vrea sa fiti prietene ca inainte, dar te asigur ca exista alte fete care o fac geloasa...

Răspuns utilizator avertizat
| a răspuns (pentru DrugღDreamsツ):

Sa speram...