| Denianonim a întrebat:

Hmmm...
Am nevoie de niste idei cu ce sa ma îmbrac la școală, sunt pe clasa a-7-a am 13 ani
Sa fiu la moda
Unde sunt eu avem voie sa ne îmbrăcăm cum vrem
Deci am foarte multe haine dar nu am idei cum sa le asortez
Am bluze decoltate, mulate si blugi rupti doar mulati cizme cu toc fuste mini bluze scurte cu paiete pantaloni scurți s-a.m.d pentru scoala
Hainele nu se repeta decat dupa o luna
Dar nu știu cum sa le combin...
Va rog sa ma ajutati
Aa da si imi trebuie idei de machiaj
Folosesc rimel ruj mov fond corector blush iluminator si multe altele dar nu știu ce fard colorat sa folosesc la școală
Va rog sa nu veniti cu chestii de genul vezi-ti de invatat
Am medie ff buna
Dau funda la cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| viperra a răspuns:

Pai,in primul rand, asorteaza culorile asa cum trebuie.Negrul si alb se potrivesc cu ORICE, combina marourile intre ele, tonurile de albastru intre ele si griurile cu negru intre ele.Nu lua haine stridente impreuna cu negru ca nu arata fain.La blugii rupti, ia ceva mai larg pe tine, dar nu strident gen galben sau verde super deschis sau ceva deschis rau de tot.La blugi nerupti, poti lua ceva mulat le la brau in sus.La machiaj, in functie de haine.La moda sunt rujurile inchise, rosu inchis, bourgundy, maro inchis, visiniu...nu chestii deschise ca nu mai sunt la moda demult.La ochi, poti golosii in general ceva negru.Nu folosii chestii stridente, asta e sfatul genereal, in rest, ii super ok totul.Succes! happy

| Denianonim explică (pentru viperra):

Mersi mult :*

| viperra a răspuns (pentru Denianonim):

Cu placere! happy

| Denianonim explică (pentru Denianonim):

Dacă nu mai raspunde nimeni primesti funda