| anonim_4396 a întrebat:

Howdy! Azi am zis să nu merg la școală și i-am zis mamei că mă doare burta. Știe cineva o scuză bună pentru momentul în care mama își va da seama că nu am nimic?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum ar putea sa isi dea seama ca nu ai nimic. Sustii in continuare ca te doare. Bagi orez fiert si paine prajita si ceai cu menta sa iti sustii durerea si aia e.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Până la urmă nu m-a mai întrebat laughing))

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Partea faina este ca, te va lua pe sus si te poate duce la medic, sau poate chema medicul acasa.
Pregateste-ti fundul de injectie, ca de vine medicul acasa, sigur iti face un calmant.
Mai bine te duceai la scoala, decat sa iti faca injectie pe degeaba.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Nah mama nu-i genu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar lenes/lenesa esti. Cum poti sa faci asa ceva? Gandeste-te ca scoala o faci pentru tine, nu pentru mine sau mama ta. Pentru a-ti asigura tie un viitor mai bun. Si nu vii aici sa iti dam idei pentru scuze. Esti absurd. Aici nu promovam oamenii lenesi.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, ce glumă bună... Bun, ascultă aici, profesorul meu de mate e pensionar și normal că nu predă cum trebuie, pune note pe ascultat la definiții (pe care nimeni nu le înțelege și toți le uităm după ce se termină ora) și pe teme care dacă nu le scrii îți pune 1 instant. Da, deci dacă îmi spui că sunt leneș treaba ta, mă doare fix în cot

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu ascult pentru ca eu citesc. Si ia exemplu de la mine pentru ca am dublul varstei tale + inca 2 ani si acum imi continui scoala gimnaziala. Fac clase VII-VIII intr-un program educational pentru noi astia care din diferite motive nu ne-am continuat studiile. Si eu am o profesoara de matematica care este pensionara si totusi merg la scoala si sunt prezent la ore. Si muncesc si merg si la scoala pentru a-mi asigura un viitor mai bun. Chiar te rog sa si citesti intrebarile mele sa vezi ce poti face in Romania fara scoala. Nu numai in Romania, oriunde in lume ai merge. Am mers si bolnav la scoala. Am avut frisoane, febra si dureri in gat, dar am fost prezent Daca continui sa ai dureri digestive imaginabile, vei ajunge si tu ca mine sa iti faci scoala la 28 ani. Partea cu profesorul tau de matematica nu este scuza. Si eu am un coleg de clasa cu doi ani mai mare decat tine si e la fel de incapatanat. Si el isi inventeaza boli, toxinfectii alimentare, raceli drept scuza.