| CelCareRamaneInUrma a întrebat:

Https://www.youtube.com/watch?v=55LbgKhy_qI

E un clip de 17 secunde.

La genu asta de intrebari, de ce nu sunt femeile sincere si nu spun direct ce au in cap? De ce **** incearca sa faca raspunsu' sa para mai politicos? Sunt sigur ca sunt si foarte multi barbati de genu asta.

1 răspuns:
| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Nu suntem sinceri nici bărbații și nici femeile nu sunt sincere.Și asta aduce suferință,durere,tristețe. Unii/unele se sperie când aud și văd o persoană sinceră,timpurile care le trăim au ajuns să te "transforme" într-un ciudat dacă le spui pe față ce gândești,ce simți.Și mulți se adaptează și optează ca atunci când au o conversație în funcție de cel cu care discută să îi spună doar cuvinte frumoase sau pe care celălalt ar vrea să le audă,îl laudă,îi face pe plac. Cărei persoane îi place durerea, suferința, cărei persoane îi place să aibă necazuri și o viață tristă și plină de îndoială față de cei din jurul său? Eu cred că nimănui, dar totuși unii/unele aleg o viață nefericită. Dacă îl/o vezi că are un limbaj injurios, are un comportament agresiv, la orice mic gest în care te jignește de ce mai stai lângă acea persoană dacă tu nu tolerezi asemenea chestii? Sunt persoane care chiar nu realizează și nu sunt capabile să facă diferența când cineva se poartă frumos cu ele sau când te umilesc și te ia la mișto.Sunt persoane capabile să îndure și să accepte ca partenera/partenerul să îi trateze urât,cu dispreț, să îi înjosească doar fiindcă acea persoană are o situație financiară și o poziție în societate, are aspectul fizic pe placul lor.Un om înțelept alege să fie sincer, în orice situație, căci așa vei atrage persoane asemenea ție.Și chiar dacă prin asta înseamnă că o să rămâi singur toată viața, mai bine așa decât tu să fi nefericit și să-i faci pe plac altei persoane și tu la rândul tău să primești ca răsplată insulte și indiferență.