| lucasmih20 a întrebat:

Idei ce sa fac cand am nervi?

14 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Te pui pe genunchi și ii povestești Tatălui nostru ceresc tot ce te enervează, te râneste, ți se pare nedrept și ii ceri sa facă o minune și sa te scoată cumva din acea stare.

| suntserios a răspuns (pentru ania):

Hatobnicismul tau nu e o solutie pentru toata lumea... unii traiesc in realitate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ieși la o tura de alergat viteza. Ies dracii din tine.

| dullcat a răspuns:

Faci niste exercitii de respiratie. Daca e vorba de o cearta cu cineva, parasesti camera si revii cand te-ai mai racit, si poti gandi mai limpede.

| Fatamuntilor a răspuns:

Departeza-te de sursa nervilor, iesi la plimbari lungi, fa sport, plangi, discuta cu cineva!

| Caro34 a răspuns:

Bună! Numeri până la 5, inspiri și expiri! Deschizi geamul și te întrebi dacă au sens nervii... Te calmezi rapid! Numai bine!

| CleanHeart a răspuns:

Citeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te dai cu capul de toți pereții.

| Continchiscontsters a răspuns:

Mănânci tiramisu

| Continchiscontsters a răspuns:

Te bați cu pinguini

| Continchiscontsters a răspuns:

Te cerți cu handicapați rolling on the floor))))

| Continchiscontsters a răspuns:

Faza e ca dacă mănânci dulce la nervi nu-i bine deloc face mai rău să ai mare grija ce mănânci.

| besche a răspuns:

Paraseste incaperea, spala-te pe maini si pe fata, deschide geamul, fa o plimbare scurta, bea un pahar cu apa. Scopul este de a ti da voie sa observi ce se intampla si nu de a-ti inhiba emotiile. Cu siguranta timpul pe care il oferi va produce mai multa clarificare.

| Anonimaaa999 a răspuns:

Lovești o pernă, urli în ea, poți să alergi sau să plângi (la mine funcționează)
Poți să faci ceva ce te relaxează, întinde-te în pat, desenează, citește etc.