| Anonimisis a întrebat:

Idei pentru un invitat la un majorat care nu cunoaște pe nimeni de acolo? Va fi peste noapte, undeva la 2h de casă. Voi merge cu niște prieteni de-ai sărbătoritei.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ideea este sa nu te duci deloc, pentru ca va veni Politai oricum sa faca control, fiindca sunteti multi si nu aveti voie in plina pandemie.
In plus, dupa 10 noaptea este interzis iesirea pe strada.
Deci riscurile sunt prea mari, ca sa merite sa mergi la un majorat, unde oriunde nu cunsoti pe nimeni acolo.

| Anonimisis explică (pentru Violleta2022):

Este cabana privată și rămânem 3 zile acolo. Nu am cum să nu mă duc, fiind rudă foarte apropiată

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonimisis):

Odata ce prima oara ai spus ca NU cunosti pe NIMENI acolo, acum vii si inventezi ca sunteti rude?
Ma rog, este problema ta, dar sunt 2 ilegalitati pe care le faceti, va intalniti in pandemie prea multi si apoi, este peste 10 noaptea, si trebuie sa fiti deja acasa.

| Anonimisis explică (pentru Violleta2022):

Doar nu mă duceam la majoratul unei necunoscute, nu? Hai să fim serioși. Era logic că totuși cunoacpe cineva de acolo. Te-ai cam aprins la întrebarea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ideii în ce sens? În ceea ce privește cadoul pe care să il faci sărbătoritei sau activitățile pe care le-ai putea face la petrecere?