| iiooaannaa26061994 a întrebat:

Ieri am fost la dentist pentru o plomba. din pacate mi-a scos nervul iar in gaura aia mi-a pus ceva alb poate ciment.dentista a zis sa merg vineri adica maine pentru plomba finala.credeti ca o sa mai imi dea injectie? ieri am suportat 2 injectii si nu mai vreau.chestia aia ce mi-a pus-o in dinte(cimentul)o sa mi-a scoata sau ce mai are de facut o sa faca pe dinte asa cum este acum cu cimentul in el? funda la cine stie sa-mi spuna si a trecut prin asa ceva

Răspuns Câştigător
| rater1994 a răspuns:

! Nu este ciment este un pansament pentru dezinfectie pentru a curata locul unde ti-a fost scos nervu maine iti va lua "cimentul" cu freza si-ti va pune plomba definitiva.Injectie nu vei mai avea pentru ca nu mai este nevoiehappy

Răspuns utilizator avertizat
| rater1994 a răspuns (pentru iiooaannaa26061994):

Multumesc pentru Fundahappy

Răspuns utilizator avertizat
| rater1994 a răspuns (pentru iiooaannaa26061994):

Sincer eu nu stau aici pentru Fundite musai poate asa putin daca tot se da imi place sa ajut lumeahappy

Răspuns utilizator avertizat
| rater1994 a răspuns (pentru iiooaannaa26061994):

Si eu te ajut oricand happy daca potwinking

Răspuns utilizator avertizat
| rater1994 a răspuns (pentru iiooaannaa26061994):

Depinde ce vrei sa afli?thinking

Răspuns utilizator avertizat
| rater1994 a răspuns (pentru iiooaannaa26061994):

Hm thinking dar mai exact ce e pata sau ce? Adica poti face cumva o poza? sa vad?

Răspuns utilizator avertizat
| rater1994 a răspuns (pentru iiooaannaa26061994):

Hm chiar nu stiu daca nu vad uiteet sa vezi de modul Avion daca nu e activat sau nu stiu

Răspuns utilizator avertizat
| rater1994 a răspuns (pentru iiooaannaa26061994):

Ok atunci cine stie ce-o fi thinking

Răspuns utilizator avertizat
| rater1994 a răspuns (pentru iiooaannaa26061994):

happyVezi si te-a durut?

Răspuns utilizator avertizat
| rater1994 a răspuns (pentru iiooaannaa26061994):

Cele 2 sarme au fost pentru Fixarehappy

Răspuns utilizator avertizat
26 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna nu este cimentbig grinEste un pansament care trebuie tinut acolo sa nu se infecteze zona unde ti-a scos nervul.Maine iti va pune plomba definitiv si gata, ai scapat.Injectie nu iti va face pentru ca nu are de ce.Numai bine.

| rater1994 a răspuns:

Nu-ti mai n-are dc pentru ca nici macar nu mai are ce sa te doara ti-a scos nervu nu? sa gandim logic nai nervi nai nici durere nici nu are rost sa-ti mai deie injectie nu? Iti va scoate pansamentu si iti va pune plomba definitivabig grin. Si eu am trecut prin astea

| Allrc24 a răspuns:

Prin acele injectii ti-a anesteziat locul. dintele este viu, are nervi simte tot si te doare daca il zgandari.ti-a scos nervul pentru ca il aveai inflamat.acel ciment alb este plomba in sine.cu el acopera gaura pentru a nu intra resturi alimentare si a se infecta. daca ai avut numai o masea cu probleme dni acestea vineri nu iti fa mai face alte injectii. daca mai ai iti va mai face pentru a le aplica acelasi tratament.

| C?t?lina_6063 a răspuns:

Si eu am trecut prin asta nu demult... si nu a durut. Acum la plomba finala trebuie sa iti scoata cimentul ala si daca ai infectie iti umbla prin canale daca e nervul scos nu o sa doara deloc.In fine eu am avut infectie si a umblat mai mult...dar daca tu nu ai trebuie sa iti puna plomba si gata

Răspuns utilizator avertizat
| Jessi123456 a răspuns:

Si eu am trecut prin asta, acel,, ciment'' mie dentista mi-a zis ca e o plomba temporala, presupun sa it va da jos acel ''ciment'' si iti va pune o plomba permanenta. eu mi-am pus una acum 5 ani si acum nu mai am nici o problema cu acel dinte.