| croissant a întrebat:

Ieri m-am spalat pe cap dar am probleme cu scalpul, e plin de fulgi mari (matreata). Sunt lipiti de scalp. Ce pot face? Heeelp mee. Nu pot iesi asa

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| BufnitaNocturna a răspuns:

Poți folosi un pieptene de os să îți cureți părul de mătreață după care folosești ulei de ricin pe scalp. Găsești la farmacie, e 5 lei sticluța. Îți masezi scalpul, dar doar scalpul nu și părul cu ulei de ricin și stai așa câteva ore. Scapi de mătreață.
Sfat! Pe lungimea părului poți folosi ulei de masline, iar pe scalp ulei de ricin și stai așa o zi pe săptămână cel puțin și ai să ai un păr superb. Sper că te-am ajutat. pupici*

1 răspuns:
| Antopuff a răspuns:

Poate fi o problema dermatologica. Cel mai bine consulti un medic.