| EllaDeny a întrebat:

Im dati si mie niste statusuri de fete? Dar nu statusuri de pitzy si nici de-alea siropoase.

Răspuns Câştigător
| DayByDay a răspuns:

1.Iubeste-ma cand o merit cel mai putin, pentru ca atunci am nevoie.
2.Viata nu e altceva decat un vis, iar daca stiti sa creati o viata din iubire, visul poate deveni o capodopera.
3.Incearca sa traiesti in asa fel incat sa nu te faci remarcat/a acolo unde esti. Dar, sa ti se simta lipsa imediat cum pleci.
4.Zambetul meu ca de copil nu se razbuna.Te face sa te simti cel mai puternic.
5. Timpul a trecut. ne-am maturizat, ne-am schimbat. Pe zi ce trece mai mult ne-am apropiat. Azi unde e una e şi cealalta!
6.In viata nu trebuie sa compari nimic, ci doar sa traiesti clipa ca si cum ar fi ultima, si sa nu te mai gandesti la trecut.
7.Chiar daca zambetul tau durează o clipa, tu stii, ca in spatele lui au ramas o mie de amintiri vii.
8. Dragostea e asemeni febrei; nu le putem stapani pe nici una si nici nu putem limita durata sau intensitatea lor.
9.Am renuntat la marginitul Eu, nemarginindu-ma-n tine.
10.Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.
11. Pentru avea o viata fericita, trebuie sa ai o minte linistita.
12. Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata… dar in cautarea ei, merita sa alergi toata viata.

2 răspunsuri:
| Whemilly a răspuns:

O fetita si un baietel plangeau... Cineva ii vede si ii intreaba : - De ce plangeti? Fetita : Papusa mea s-a rupt Baietelul : Papusa mea plange.