| ionukutza1 a întrebat:

Imi dati va rog niste citate frumoasebatting eyelashes?

Răspuns Câştigător
| roxanaiasmina202 a răspuns:

Nu te agita atat. Lucrurile cele mai bune se petrec atunci cand le astepti mai putin."

„In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma."

„Batranetea incepe de cand incepi sa te temi de ea

De nimic nu trebuie sa ne temem mai mult decat de teama."

„Cand o usa se inchide, alta se deschide. Dar adesea ne uitam cu atata jind la cea inchisa, incat nu o vedem pe cea care tocmai s-a deschis."

„Omul trebuie sa traiasca, nu sa existe."

"Uneori schiopatand, alteori tarandu-se pe branci, viata merge inainte." -

„Nu tuturora li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!" - A. Vlahuta

„Cel mai mare om din lume nu este cuceritorul, ci acela care se stapaneste pe sine insusi."

In viata nu trebuie sa te regasesti. In viata trebuie sa te construiesti."

"Oamenii vad ceea ce sunt pregatiti sa vada."

"Sa nu uiti ca orice asteptare e provizorie, chiar daca dureaza toata viata."

"Viata este o tragedie pentru cel care simte si o comedie pentru cel care gandeste."

Din când în când este bine să te opreşti din urmarirea fericirii si să te multumeşti să fi fericit.

Te iubesc și te voi iubi întotdeauna, iar dacă și după moarte oamenii iubesc, te voi iubi și eu, și mai bine cu tine în iad, decât fără tine în Paradis.