| croissant a întrebat:

Imi doresc sa nu mai exist, viata e foare urata si nu stiu cat mai pot rezista. Sunt momente in care ma simt foarte singura si a nimanui

Răspuns Câştigător
| croissant explică:

Iep. Dar din câte văd, ești încă tânără, deci o să treacă și perioada asta. Focusează-te pe tine și concentrează-te să ajungi unde îți dorești. Vorba aia "Nu-mi pasă unde ești, ci unde vrei să ajungi"
Și o să vezi că încetul cu încetul, o să te schimbi și lucrurile o să fie din ce în ce mai bune.
Cât legat de singurătate, prietenii sunt greu de găsit, dar viața ți va oferi pe când ai mai multă nevoie de ei, crede-mă.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te contrazic! Viata este foarte frumoasa cand o pretuiesti si inveti sa ti-o faci frumoasa.
Cand alegi numai cei rau, nu te astepta sa te simti bine.
Schimba-te!

| sierra1 a răspuns:

Cu un nume așa friumos și șic?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vârsta? Activitatea? Pâțaniile?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Iar? happy

Hei, cum am zis... se intampla.o sa mai astfel de momente, iti garantez. Atunci ce o sa faci? Tot asa?

Nu poti sa treci peste? Ok. Poti sa spui exact ce te doare, descarca-te, ascult. Stiu cum este sa vrei sa te asculte cineva si sa te descarci.

Esti singura... si nu esti singura. Ai parintii, prietenii si... pe noi. Chiar daca crezi ca nu te intelege nimeni, iti garantez ca cineva te intelege.

Ce te face fericita? Ce iti doresti cu adevarat?

Si sper ca o sa te simti mai bine, ca altfel ma faci sa aplic metoda grea, si nu o recomand smug, include multe glume, sange si dragoni.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Mă înveți și pe mine metoda grea? big grin

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Desigur. Orice este nevoie smug, insa se aplica doar in cazul in care esti suparata si trista. Si cum stiu eu, tu esti fercita mereu ^_^

| anonim_4396 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Mai sunt și tristă uneori, dar măcar am o împlinire adevărată... happy
Ideea e că vreau să aplic pe alții metoda asta. big grin

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok ^_^

| anonim_4396 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Aștept. ^_^

| ShaOfHatred a răspuns:

Welcome to the real world babe. Știu cum e. O să treacă la un moment dat. Dacă nu trece, embrace it, eu cel puțin așa am făcut.

| croissant explică (pentru ShaOfHatred):

Sa imbratisez ideea? Sau la ce te referi

| croissant explică (pentru croissant):

Iep. Dar din câte văd, ești încă tânără, deci o să treacă și perioada asta. Focusează-te pe tine și concentrează-te să ajungi unde îți dorești. Vorba aia "Nu-mi pasă unde ești, ci unde vrei să ajungi"
Și o să vezi că încetul cu încetul, o să te schimbi și lucrurile o să fie din ce în ce mai bune.
Cât legat de singurătate, prietenii sunt greu de găsit, dar viața ți va oferi pe când ai mai multă nevoie de ei, crede-mă.