| anonim_4396 a întrebat:

IMI este frica de scoala chiar daca am numai note mari. Ce as pute sa fac?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Pur si simplu sa-ti impui sa nu te mai gandesti la scoala; fa-ti linistit temele,pregateste-te pentru orele de fiecare zi si evita sa te gandesti ca ar putea sa ti se intample vreun necaz,fiindca cel mult s-ar putea sa nu-ti amintesti ceva, sa formulezi gresit vreun raspuns; altceva nu ti s-ar putea intampla daca te pregatesti in fiecare zi, fapt dovedit de notele mari.Asta daca frica de scoala are drept cauza stresul provocat de ore; fii atent daca nu cumva frica ta e legata de relatiile cu colegii; atunci alta ar fi problema si am discuta-o in alti termeni.Numai bine.