| Lady.Love a întrebat:

Imi explicati va rog ce inseamna expresia "Ai complexe in legatura cu..."?
Merci. happy

Răspuns Câştigător
| Victoria a răspuns:

A avea un complex inseamna a te simti incomod din cauza unui anumit lucru care te priveste(inteligenta scazuta, aspect fizic nu asa placut, inferioritate din un anumit punct de vedere).

5 răspunsuri:
| JustMe a răspuns:

Adica nu esti multumita de ceva, de silueta ta, de marirea sanilor. Adica ceva din corp care nu iti place, iar acest lucru te nemultumeste.

| nobody_9468 a răspuns:

Te simti stanjenita cand vine vorba despre acel complexbig grin
bafta

| anonimmmmm a răspuns:

De ex eu sunt complexata in legatura cu corpul meu deoarece sunt prea slaba, ma simt rusinata, nemultumita de mine, cam asa ceva.

| aisha01eu a răspuns:

Adica nu esti multumita de un anumit lucru in ceea ce ma priveste. De exemplu: Am complexe in legatura cu silueta mea, as vrea sa mai slabesc cateva kilograme. happy

| aisha01eu a răspuns:

Adica nu esti multumita de un anumit lucru in ceea ce te priveste. De exemplu: "Am complexe in legatura cu silueta mea, as vrea sa mai slabesc putin".