| yournameplease a întrebat:

Imi plac romanele de dragoste. Imi puteti sugera carti scrise de autori romani? ( de dragoste ) Va rog.

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Mihail Drumeş-Scrisoare de dragoste, Invitaţie la vals, Elevul Dima dintr-a 7-a,Cella Serghi-Pânza de păianjen,Cartea Mironei,Genţiane,Ion Grecea-Talida,Moartea lebedei,Fata morgana,Ionel Teodoreanu-Lorelei,Mihail Sebastian-Oraşul cu salcâmi,Accidentul,Radu Tudoran-Fiul risipitor,Corina Cristea-Castanii roşii,parfumaţi şi naivi,Constantin Chiriţă-Romantica, Anişoara Odeanu-Într-un cămin de domnişoare, Călător în noaptea de Ajun

2 răspunsuri:
| Aliutza a răspuns:

Maitreyi, de Mircea Eliade este o poveste despre o fata numita Maitryi, care a fost dragostea vietii lui
Dragostea nu moare, de Maitreyi Devi, este raspunsul ei la romanul lui Mircea Eliade.
Daca le citesti pe amandoua, o sa-ti dai seama ca amandoi se iubesc inca, desi relatia lor nu a fost sa fie. E destul de trist, totusi. Spor la citit!

| Mihaela a răspuns:

Hei.
Unele povesti de dragoste nu mor niciodata. Scrisa de mine. :D
http://dimianmaria.blogspot.com/
Numai bine!