| Alex_Alex_1991_iO0x a întrebat:

Imi place animeul naruto am vizionat de la inceput acum imi place si boruto normal este continuare...asa dar mie mi se pare ca animeul a fost creat dupa istoria omenirii vreau sa stiu daca sunt pe aproape? fruct divin -adam si eva....razboaie la fel doar ca sunt in plus fata de cele mondiale ale omeniriii? deci are putina legatura cu noi?

2 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Nu este creat dupa istoria omeniri ci doar inspirat. Adica preia anumite lucruri din istoria omului pentru a le dezvolta in anime si a crea noi povesti. Nu are nicio legatura cu noi.

| Dan193 a răspuns:

Pentru mine nu se prea aseamana pentru ca in Naruto vedem o anumita structura de destin/reincarnare. Naruto cu Hashirama si cu sage of 6 paths; Sasuke cu Madara si cu fratele lui Sage of 6. In alte cuvinte am impresia ca-i bazat mai mult pe structura ceea de reincarnare decat pe altceva