| DannyDSB a întrebat:

Imi place de o fata care imi este o prietena buna. De ziua ei am invitat-o in oras, i-am spus ce simt si am incercat sa o sarut, nu m-a lasat si s-a suparat pe mine. Reusesc sa o impac, dar acum abia mai vorbeste cu mine. Am vorbit cu o prietena de-a ei, au vorbit ca intre fete si acea fata mi-a zis sa insist. Cand vorbesc cu ea pare inca suparata, dar cea cu care am vorbit imi spune ca e foarte fericita cand aduce vorba de mine. Ce sa fac fiindca nu stiu ce sa cred, e inca suparata, ii place si ei de mine, nu stiu sad Ajutor

Răspuns Câştigător
| Pizzaislife a răspuns:

Pai daca acea fata iti zice sa insisti inseamna ca ea inca te place si a suparat-o doar faptul ca te grabesti si ai incercat sa o saruti poate vrea sa fie cu tine dar vrea sa o luati mai usor incearca

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Nu mai insista, de ce sa te injosesti? Chiar vrei sa te rogi?
Daca si ea te place cum ar spune prietena ei, ar trebui sa faca si ea un pas cand va vedea ca nu mai insisti, deci mai bine ai astepta acel pas al ei, altfel nu are rost, parerea mea.

| urseyul a răspuns:

Nu insista, las-o putin sa isi revina, sa ii treaca supararea, daca insisti o sufoci se inerveaza si mai tare si o sa iasa urat, incearca sa porti discuti scurte si lejere cu ea, ca si cum ati fi prieteni, recuceresteo dar nu mai fa aceeasi greseala