| gratian a întrebat:

Imi place de o fata de la scoala, dar cand vorbesc cu ia nu stiu ce sa-i spun, ce teme sa abordez?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Hai sa vedem ce avem de invatat, ma ajuti cu un exercitiu...

| pietrean a răspuns:

Daca iti place de fata, este una, daca aveti ce discuta, este altceva.Adica,dupa ce faci cunostinta cu ea adresandu-te politicos(poate ii daruiesti si o floare), spunandu-i ca ai vrea sa o cunosti, dupa aceea poti sa-ti dai seama, cam ce ati putea discuta, daca sunteti compatibili.Asa,poate ei ii plac filmele,de exemplu,iar tu urasti sa discuti despre actori. Poate ei ii plac florile,iar tu esti un baiat mai dur si nici nu-ti place sa faci cadouri,chiar si flori.
La inceput poti discuta de scoala,colegi, sa incerci sa vezi ce ii place sa faca, sa citeasca, pe unde ii place sa se plimbe, etc.Lucruri normale si specifice tineretei.