| SadSmiles a întrebat:

Imi place de un baiat de la scoala de ceva timp si nu stiu cum sa-i dau de inteles acest lucru. Nu am facut cunostinta cu el si nu avem prieteni comuni. Il vad aproape in fiecare zi si nu sunt sigura ca m-a observat. recent L-am gasit pe facebook si l-am adaugat la prieteni apoi am primit o cerere de prietenie din partea unui prieten de-al sau care nu ma cunoaste. Ieri am primit un like la o poza din partea lui si chiar daca nu pare cine stie ce el este mai timid si am observat ca nu prea da like-uri la alte persoane.
ce sa cred: ma place sau nu? Si daca da atunci cum sa il abordez, cum sa-i dau de inteles ca il plac?
Ajutoooor!

3 răspunsuri:
| がさいゆの a răspuns:

Serios?! FACEBOOK?! Bine, draguta..Relatiile de multa durata nu se fac pe facebook, messinger, skype etc. Dureaza maxim 2-3 luni(chiar daca il stii in realitate). Trebuie sa fie ceva frumos, din inima.Petrece mai mult timp cu el, vezi ce ii place fa-i cadou de Craciun. Dupa o luna ii poti spune ce simti pentru el si sunt sigura ca va vrea sa fie impreuna cu tinewinking

| SadSmiles explică (pentru がさいゆの):

Ideea e ca nu stiu cum sa ma apropii de el avand in vedere faptul ca il vad doar pentru putin timp la scoala si nu avem prieteni comuni.
M-am gandit ca poate daca o sa vorbim pe facebook voi avea curaj sa vorbesc cu el si in realitate.

| pisicutzamik a răspuns:

Buna,pai cand il vezi pe facebook, saluta-l intreaba-l ce a mai facut! si din zii in zi dai din ce in ce mai mult de inteles ca il placi! bafta