| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un coleg de la scoala si nu stiu cum sa ii zic. Am vrut sa ii spun in fata, dar de fiecare data ma descurajez!
Acum am scris o pozie si nu stiu dacă ar trebui sa o las in banca lui!

Răspuns Câştigător
| Danielhernandes a răspuns:

Cati ani ai nu trebuie sa iti fie teama sau frica ca el cel putin nu o sa te refuze daca ai spui ca l placi sau ca vrei sa fiti amici deci du-te sa nu l pierzi am facut si eu o greseala ca ata mai de mult sa spun acum 3 ani si tot ma tineam de o fata sa ai spun ce simteam si asa au trecut zilele si in ziua in care am fost decis sa merg cu tot curajul la ea nu mai invata la scoala in care invatam amandoi dar totusi acum a fost dat sa ne vedem si am vorbit

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i spune atunci, ca risti sa te respinga sau sa faca misto pe seama ta.
Da-i sansa LUI sa faca primul pas, dar zambeste-i cand il intalnesti si vezi cum reactioneaza.

| Mela1000 a răspuns (pentru Violleta2022):

Dar de poezie ce zici?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mela1000):

Ca-i bine sa te abtii, fara sa faci tu avansul prima.
Asadar, pastreaza poezia pentru cand vine baiatul la tine.

| Mela1000 a răspuns (pentru Violleta2022):

Mersi.