| anonim_4396 a întrebat:

Imi place foarte mult de un baiat! El este cu 2 ani mai mare decat mine. Vorbim pe mess, seara pana tarziu, ne-am si intalnit, doar ca nu sunt sigura ca si el ma place pe mine... mi-e frica sa vorbeasca cu toate asa. Daca iasi zice ca imi place de el... poate ar profita de acest lucru. El zice ca sunt frumoasa, imi trimite inimioare, pupici... dar uneori cred ca asa le zice la toate. Voi ce credeti ca ar trebui sa fac?

6 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Lasa lucrurile sa mearga de la sine. mai intalniti-va din cand in cand si ai sa vezi ce finalitate o sa aiba toata povestea asta

| Bogdana a răspuns:

Baietii sunt mai timizi. ei isi exprima sentimentele in multe feluri. unul dintre ele sunt si emoticoanele(inimioarele, pupicii), iti spune ca esti frumoasa...nu cred ca le spune tuturor fetelor asa. dar stiu o vorba care spune asa : Da-mi totul dar nu chiar totul ca se stinge focul! adica te sfatuiesc sa nu i te destainui inca.mai asteapta putin.reactii din partea lui.mai analizeza putin.nu te arunca din prima...succes!

| alina_1192 a răspuns:

Poate ca nu se comporta cu toate asa cum se comporta cu tine. Acum depinde si cati ani aveti fiecare. Depinde si de gesturile facute atunci cand va-ti intalnit si cate intalniri ati avut. Daca vrei sa-l pui la incercare mai fa-ti un id dar care sa nu dea de banuit ca e id tau(ca si cum ai fi o alta fata) si vezi cum vb.
Pa pa

| mrproffesor a răspuns:

Mai da la cateva intalniri si poate poate iti dai seama uni baieti sunt imprevizibili

| Joyo a răspuns:

Uite ce se intampla daca baiatul ala gandeste la fel ca mine: ii place de tine, dar nu e sigur ca si tie iti place de el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai toti baietii procedeaza asa, si daca le trimite si celorlalte cu ce te deranjeaza? deocamdata nu sunteti impreuna, cand o sa fiti impreuna, evita sa ai prietene cu care sa va intalniti si sa mergeti impreuna, toate prieteniile se strica de la prieteni si prietene binevoitoare.