| capravesela14 a întrebat:

Imi place mult de un baiat si vreau sa ii spun in fata ce simt pentru el. Dar mi-e foarte frica ca o sa rada sau ca o sa faca misto de mine. Ce sa fac? Cum sa ii spun ca il plac? Daca va rade ce sa fac?

5 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Indiferent cum va fi, eu te sfatuisc sa ii spui ce simti. Bineinteles cu zambetul pe buze, naturala. Baiatul daca este destul de matur va sti ce sa faca si nu va rade. Chiar daca nu impartaseste aceleasi sentimente, iti va spune si cu asta basta. Cine rade, clar nu e pregatit pentru o relatie.

Eu de cand ma stiu, le-am spus baietilor ce simt pentru ei. Nu am asteptat ca ei sa faca primul pas. Da, unii au ras, altii mi-au raspuns negativ, altii pozitiv, dar important a fost ca am avut curajul sa fac asta. Treptat nu mi-a mai fost frica. Cel mai mult m-a ajutat pe mine.

Asa ca, du-te si spune-i. Indiferent de reactia lui, tu tot vei castiga.

Succes!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa-i spui tu nimic, lasa-l pe el sa o faca, ca sa nu te refuze si te faci de rusine.
Daca si baiatul te place, cu siguranta va veni sa-ti spuna.
Daca nu vine, atunci nu te place si chiar nu poti sa faci nimic.

| OldSoul a răspuns:

Doar tu stii ce tip de baiat e.
Daca e la locul lui, atunci sansele ca el sa fac amisto de tine, sunt foarte mici.
In schimb, daca e genul smecheras, riscul ca el sa faca misto sunt mai mari.

In general trebuie sa o zici putin mai subtil, eventual printr-un joc, gen adevar sau provocare, in care tu sa alegi adevar si o prietena sa te intrebe daca-l placi, si tu sa zici ca da.

| DaniliucC a răspuns:

Trebuie să găsești curajul pentru a-i comunica tot ce simți. Ai un model, aici -

„Îmi placi. Imi placi foarte mult.

Vreau să fiu sinceră cu tine. Când te-am văzut prima dată, m-am gândit la tine ca și cum ai fi "doar un alt tip". Am continuat să te văd pe tot parcursul anului iar când ți-am auzit în cele din urmă glasul, în mod automat m-am simțit atrasă de tine.

Felul în care ți-ai exprimat părerile, felul în care ai vorbit despre subiect și felul în care știai exact ce aveai de spus, evidenția faptul că erai atât de sigur pe tine. Ai fost încrezător în cunoștințele tale și nu e nimic mai atrăgător.

https://loveisaname.com/vreau-un-baiat-care/

| Daria_Megelea_1980 a răspuns:

Spune-i dar daca va rade iti vei da seama ca nu te merita... daca rade uita-l