| Craciun_Nicolas_1995 a întrebat:

Imi puteti da cateva sfaturi sau chestii care sa ma ambitioneze sa pot lua peste 9 la examenul de clasa a 8-a la matematica si romana ...la o luna distanta de acesta?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| teajutcumpot a răspuns:

Salut, Nicolas!

Incearca sa privesti nota la bacalaureat ca o investitie in viitorul tau. Cum? Simplu.

O nota mai mare la BAC iti poate asigura intrarea la o facultatea mai buna. Ce inseamna o facultate mai buna? Pe langa faptul ca iti va oferi in viata o sansa mai puternica de a avea succes, poate fi si diferenta din buget si taxa, bursa si fara bursa.

Orice ai face, acum este cel mai potrivit moment din viata ta sa tragi tare sa inveti! Nu ai idee cat de mult o sa iti prinda bine mai tarziu, in viata!

Sunt sigur ca poti si sunt sigur ca poti lua peste 9 la ambele materii!

Mult succes, cheia este in tine!

Cu drag.

1 răspuns:
| Totostiuniti a răspuns:

Just do it!