| Anne1243 a întrebat:

Imi puteti da niste nume pentru bff-ul meu? Ma refer cum sa ii spun sau cum sa ii spun in contacte la nume! Multumesc!

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Dar de ce nu vorbiti voi in romana? ci in jargou englezesc?
bff- boyfriend laughing
poti sa-i treci numele, porecla sau cum il alinti tu
Nu stiu ce iubire aveti voi la varsta la care noi trageam cu prastia, dar copii din ziua de azi spun lucruri trasnite.

| AlyDulcika a răspuns (pentru Simpatic):

Bff înseamnă cel mai bun sau cea mai bună prietena. Nu înseamnă boyfriend laughing
Vorbești în necunoștință de cauza

| Simpatic a răspuns (pentru AlyDulcika):

Am zis ca e BF, dar fiind BFF vine de la Best friends forever... termeni de 2 lei imprumutati de la slangerii englezi.
Punem pariu ca stiu cu 1000 de cuvinte din slang mai multe decat orice adolescent de aici?

| Anne1243 explică (pentru Simpatic):

Bff nu este boyfriend... bf este boyfriend dar bff este best friends forver...

| Simpatic a răspuns (pentru Anne1243):

Daa, ai citit comentariul meu de mai sus. (cel de deasupra ta, exact acelasi lucru am zis)

| AlyDulcika a răspuns (pentru Simpatic):

Drăguțule, tu te-ai uitat la întrebarea pusa și la ce ai răspuns tu? Întrebarea era în legătură cu prietena ei cea mai bună, nu cu iubitul, cum ai răspuns tu. Ți am explicat, BFF= Best Friends Forever iar tu ai venit și ai trântit BFF= Boyfriend. Și apoi vii și îmi răspunzi mie cu ceva ce nu are nici o logica. Nu te-a pus nimeni sa te lauzi cu ale tale 1000 de cuvinte din slang. Vorbești ca sa te afli în treaba

| Simpatic a răspuns (pentru AlyDulcika):

Nu mi te adresa cu dragut, eu sunt simpatikwinking

| Rd79 a răspuns:

Gigi