| kiddscream a întrebat:

Imi puteti da niste statusuri de nepasare va rog nu imi dati site-uri
statusuri de nepasare va rog
mersi dau fundita pentru cele mai multe si frumoase:*

Răspuns Câştigător
| adii32 a răspuns:

Nu uita,ca tu ai ales sa te-ndepartezi,ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi, si in gand, raman doar cateva amintiri si cand te gandesti la ele uneori uiti sa respiri.

Mi-aduc aminte lucruri pe care nu le pot exprima-n cuvinte...

Viata merge înainte ce a fost a fost. Nu te poti abtine si nu îl poti uita, îl iertai mereu chiar daca îti gresea.

De`ai putea sa vii o clipa, sa ma vezi atat as vrea...si sa te convingi iubire, ce`a ramas in urma ta!

Stelutza ce-am ales-o cand tu erai cu mine[:X]O mai privesc si acum in nOptile senine...Doar ea poate sa spuna cat de dor imi este de noi...Te rog intoarce-te inapoi!

Nu uita si adu-ti aminte...Cand in telefonul' ala blestemat ti-am zis ultimele cuvinte...

Si te iubesc m`ai tare ca oricine! Pacat ca tu nu ai ochi si pentru mine...

Nu mai rad nici la glume, pe bune! Am impresia ca sunt singura pe lume!

Imi Lipseste bucuria din Suflet care o Aveam. Cand ma Gandeam la Tine.

Nu mai sunt ca la-nceput si asta ma doare cel mai mult.

De n-ar fi fost ceata ai fi vazut ca te iubeam De n-ar fi fost frig ai fi simtit cum tremuram De n-ar fi fost ploaia ai fi stiut ca plangeam De n-ar fi fost noapte m-ai fi vazut cum te priveam.

De as`i afla ca maine mor sau peste o ora. Viata merge inainte cu mine sau fara.

Inca din prima secunda cand te-am vazut aveam sageti in piept.Eu am ales sa plec dar inima mea m-a obligat sa astept. Aveam caractere, imbibate-n orgoliu.De asta acum momentelor de vis le purtam doliu. Dansez cu pozele vechi, cad pe ganduri in fotoliu

Prin tine iubesc deci nu incerca sa ma judeci...Ca ai uitat sa ma inveti cum sa fiu tare daca pleci...

am facut mereu ca sa ne fie bine si chiar daca nu vom fi impreuna, chiar daca te voi vedea pe strada cu alta de mana, am facut tot ce ai vrut, am facut tot ce am putut, vei ramane amintirea zilelor ce au trecut.

Cat de usor imi e sa-ti spun TE IUBESC:X. Si cat de greu mi-ar fi sa te parasesc...

El e singurul ce poate, sa'mi promita sa ma minta ca o sa treaca toate!:X

Fii atent sa vezi cum doare cand o sa ma vezi nepasatoare

Cum poate o persoana cu asa chip bland.sa aibe sufletul inchis intr-un mormant?,.sa simta totul rece.sa nu simta cum trece, iubirea pe langa el, sa se intoarca si sa plece

inca te mai vreau langa mine.ce te-a facut sa te schimbi asa nu stiu.cea din'ainte nu mai pot sa fiu...stiu ca ai pe altcineva.eu ti-am daruit in schimb toata dragostea.tristetea mea nu ai cum sa o simti.cuvinte mult prea blande pentru tine.

Nu stiu unde gresesc, si'ncerc sa'mi amintesc. Cum te'am pierdut, cand te iubeam cel mai mult.

Oare o sa mai fim cum mi-ai zis ca o sa fim.Sa stim daca impreuna pe aceeasi usa iesim.Sa ne dorim iar fara frica sa ne privim.Sa adormim cu aceeasi poza langa care ne trezim, ceasul' amandoi sa il potrivim, cu doar 2 minunte, inainte sa ne intalnim.Asta e singurul mod in care, pot sa ma exprim si poate doar asa putem in viitor sa ne auzim!

Te uiti, nu ma recunosti.Te intrebi daca eu sunt.Nu iti vine sa crezi.Dar asa am fost mereu, sau poate m-am schimbat dar nu pentru tine.

Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc, de ce oare TE IUBESC?

E o nebunie sa urasti toti trandafirii doar pentru ca te-a intepat un spin.

Cel mai nasol lucru este sa te simti in plus acolo unde candva erai totul.

Candva mi-ai zis ca sunt jumatatea sufletului tau. Acum ce faci? Poti sa-ti arunci jumatatea din suflet

Dragostea e ca mingea de fotbal.Cand n-o ai alergi dupa ea iar cand o ai ii dai cu picioru'!

Nu privi in spate, lasa-n urma tot ce-a fost. Tu incercai sa te ridici, el te tragea in jos. Dar nu ceda cand stii ca inca mai poti, ca tine sunt putine dar ca el sunt toti!

Incerc sa ascund calvarul numit depresie.Si zambesc fals doar pentru buna impresie!

Va veni o zi in care imi vei spune: acum sunt pentru tine, nu pentru alta, iar eu cu lacrimi in ochi iti voi raspunde: ai fost pentru mine, acum fii pentru alta

Parfumul tau pe bluza mea.Si stilul meu in mintea ta.Vei cauta privirea mea.In fiecare EA!

M-ai avut.M-ai pierdut.Acum ma vrei.Nu se mai poate. Oricare va fi EA. Nu va purta amprenta mea:X

Pentru un moment. Am crezut ca ma vei distruge. Dar uite-ma, acum sunt tare si chiar foarte dulce!

Am invatat sa respect,ea respecta doar banii,am invatat sa lupt singura,ea e zero fara tati si mami,stii ca tu ai ales eu am drumul meu acum,al tau e-n celalalt sens.

Nu ma supar daca te vad cu vreuna vreodata.Ce naiba, doar eu sunt cea mai importanta!

Mereu vei cauta la ea ceea ce adorai la mine candva:X

De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!

Nu uita ca tu ai ales sa te indepartezi. Si am spus ca daca faci asta nu o sa ma mai vezi.

Imi zici ca e golan,da stiu bine. Dar golanu` asta ma iubeste pe mine.:X

Daca eu sunt subiect de barfa pentru tine. Atunci tu esti un nimic pentru mine! Tu impotriva mea. Eu mereu deasupra ta!

De cate ori vei privi cu ura si manie de atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie.

Lasa-ma cu textele,ca iti pasa sau conteaza,lasa-ma cu lumea care nu ma agreaza,aproape tot ce mi-am dorit am obtinut si daca nu a fost asa,a fost pentru ca n-am vrut!

Stiu ca sunt diferita in felul meu si ca unii nu ma plac,nu ma opresc niciodata sa zambesc, chiar daca unora le displac.

Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau

Nu te gandi, cine sau cum a gresit.Nu te gandi cine a plans cand celalalt a zambit

Iubirea e un cantec ce toti il canta des, dar nu la toti el are acelasi inteles.

Nu stii ce greu imi va fi, daca ai sa pleci si nu o sa mai vii

Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine, dar un singur lucru insa stiu, caci mi-e tare dor de tine

Am plans, am suferit, am pierdut atatea, totul pentru o cauza nobila : IUBIREA dintre noi doi

Ii ignoram pe cei ce ne adora.Si ii adoram pe cei ce ne ignora, Ii ranim pe cei ce ne iubesc.Si ii iubim pe cei ce ne ranesc!

Am pornit la un drum,pura precum lumina,eram o copila cu scantei in ochi,care nu stia ce inseamna viata, cautand iubirea si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima

Sa nu urasti un suflet. Ce stii ca te-a iubit. Caci poate pentru tine. A plans si-a suferit!

O iubire adevarata, nu se uita nicioadata

Ceva se-ntampla cu mine.Tremur toata cand imi amintesc de tine. Ma atragi prea mult si n-as vrea.Sa te vad maine cu altcineva!

Cand iti voi revedea zambetul atunci imi voi da seama cat te mult mi-ai lipsit...

Nu te mai pot iubi pentru ca m-ai spulberat cu nepasarea ta distrugatoare.

De cele mai multe ori, iertarea e primul pas catre fericire!

Din durerea altora...nu vei face fericirea ta!

Nu mai sunt fetita ce-o stiai tu mai demult. Poate nici n-ai observat...De la un timp am mai crescut!

O sa am mereu acel ceva ce ti-l doresti tu si nu il mai are altcineva:X

Poti sa faci ce vrei cu viata ta.Mie chiar nu-mi pasa.Mi-am dat seama ca fara tine.Viata e mult mai frumoasa!

Sper ca te-am ajutat:

2 răspunsuri:
| kiddscream explică:

Ms pentru raspunsuri sunt foarte dragutse mersi si lui sweet si lui adi::**:

| sweetyelena91 a răspuns:

Sunt în stare să recunosc că pentru cei caţiva oameni din viaţa mea, la care ţin mai mult decât la "principiile" mele, aş fi capabilă de orice umilinţă şi de orice decădere. Dar n-a fost cazul…